Odbierz 10% rabatu za zapisanie się do newslettera!Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim.
Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili.

Rabat jest do jednorazowego wykorzystania i jest ważny przy płatności za usługi stomatologiczne na łączną kwotę minimum 200 zł. Rabat nie łączy się z innymi promocjami.

Strona główna » Implanty

Implanty na najwyższym światowym poziomie

Implanty to nowoczesny, estetyczny i najbliższy naturalnemu mocowaniu sposób uzupełniania brakujących zębów, bez zbędnego szlifowania i ingerowania w sąsiadujące zdrowe zęby. 

Implanty tworzą najlepsze oparcie dla uzupełnień protetycznych, znacząco przy tym ułatwiają kosmetykę i eliminują uczucie dyskomfortu związane z użytkowaniem protez ruchomych.

Implant zębowy to sztuczny korzeń - śruba wykonana z tytanu, która jest wielkości naturalnego korzenia zęba. To na jego podstawie umieszcza się sztuczny ząb, czyli koronę.

Jak wygląda zabieg zakładania implantów stomatologicznych?

Zabieg zakładania implantów zębowych składa się z trzech etapów:

  • wszczepienia implantu,
  • wkręcenia śruby gojącej,
  • osadzeniu sztucznego zęba, czyli korony

Zakładanie implantu: ETAP PIERWSZY

Etap pierwszy to zabieg chirurgiczny, który polega na wywierceniu w kości (a konkretnie w wyrostku zębodołowym) otworu, w celu wkręcenia implantu.

Przed zabiegiem wszczepienia implantu wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne. Na jego podstawie lekarz ustala, czy ilość tkanki kostnej w dziąśle jest wystarczająca, aby wprowadzić implant. Jeśli okaże się, że w wyniku utraty zęba i korzenia doszło do zaniku kości, lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu regeneracji kości, czyli augmentacji kości. Jest to zabieg chirurgiczny, który polega na wytworzeniu wymaganej ilości tkanki kostnej pod przyszłe implanty stomatologiczne.

Wszczepienie implantu jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie. Zabieg jest bezbolesny i trwa od 30 minut do 2 godzin. Po wprowadzeniu implantu chirurg upewnia się, czy jego pozycja jest stabilna i zszywa ranę. Po zakończeniu zabiegu, implant nie jest widoczny w jamie ustnej.

W okresie gojenia się rany następuje osteointegracja, czyli bezpośrednie zrośnięcie się sztucznego korzenia z kością. W procesie osteointegracji tlen zawarty w komórkach tkanki kostnej tworzy na powierzchni implantu warstwę dwutlenku tytanu. Następnie na powstałej w ten sposób powłoce odkłada się nowa tkanka kostna, która stanowi właściwe umocowanie implantu. Dzięki temu procesowi organizm nie traktuje wszczepionego implantu jako ciała obcego, które należy odrzucić, lecz jako integralną część dziąsła.

Zakładanie implantu: ETAP DRUGI

Etap drugi to odsłonięcie implantu i wkręcenie śruby gojącej.
Po zintegrowaniu implantu z kością następuje jego odsłonięcie. Lekarz implantolog nacina błonę śluzową położoną bezpośrednio nad wszczepem i wkręca w implant tzw. śrubę gojącą, której celem jest przyśpieszenie procesu gojenia się błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu, jak również wymodelowanie kształtu dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Po okresie regeneracji, który trwa 14 dni, można wykonać uzupełnienie protetyczne.

Zakładanie implantu: ETAP TRZECI

Etap trzeci to pobranie wycisków i zamocowanie sztucznego zęba, czyli korony.
Lekarz protetyk pobiera wyciski protetyczne i ustala z Pacjentem kolor przyszłej korony. Na podstawie wycisku w pracowni protetycznej, wykonuje się dwa elementy, dzięki którym lekarz kończy ostatni etap zakładania implantów zębowych:

  • łącznik, czyli filar protetyczny, na którym jest mocowana korona;
  • korona protetyczna, czyli sztuczny ząb.

Na ostatniej wizycie w gabinecie stomatologicznym lekarz przykręca łącznik do implantu. Po upewnieniu się, że połączenie łącznika z implantem jest stabilne, protetyk mocuje koronę protetyczną.

W Centrum Stomatologii Luxdentic wykonujemy zabiegi wszczepiania implantów na najwyższym światowym poziomie.  Współpracujemy ze sprawdzonymi, wiarygodnymi firmami implantologicznymi i pracowniami protetycznymi. 

Nasi lekarze implantolodzy to fachowcy posiadający II stopniem specjalizacji, mają także ogromne doświadczenie poparte certyfikatami krajowych i zagranicznych uczelni.

Leczenie ubytku z...

Wybierasz się do nas pierwszy raz? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ofertę...p class=readmoreZobacz szczegóły/p

gabinet dentystyczny warszawa raty

Nasze usługi możecie Państwo sfinansować w dogodny sposób, dzieki systemowi ratalnemu MediRaty

Dowiedz się więcej

Lista usług

Centrum Stomatologii Luxdentic

Galeria Wiatraczna
Al. Stanów Zjednoczonych 72 lok. 33, I piętro
04-036 Warszawa

tel. +(48) 530 330 530
email: recepcjaluxdentic.pl