Pierwsza wizyta w klinice

Pierwszą wizytę zawsze zaczynamy od szczegółowego badania i planu leczenia. Oceniamy stan zdrowia jamy ustnej Pacjenta na podstawie zdjęcia pantomograficznego oraz wypełnionego przez Pacjenta wywiadu stomatologicznego o jego aktualnym stanie zdrowia. Stosowanie tej procedury zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo w trakcie udzielania świadczeń medycznych.

Spotkanie z Pacjentem rozpoczynamy od wykonania cyfrowego zdjęcia pantomograficznego. Zdjęcie przeglądowe wszystkich zębów, czyli właśnie pantomogram, pozwala nam na wykrycie problemu, który jest niewidoczny przy zwykłym badaniu wewnątrzustnym. Dzięki zdjęciu OPG widzimy szczegółowe informacje o wcześniejszych zabiegach, starych wypełnieniach, szczelności uzupełnień protetycznych, przyzębiu, uwapnieniu kości, stanie kanałów zębowych, zatok szczękowych oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Na podstawie pantomogramu możemy dodatkowo podjąć decyzję o konieczności leczenia kanałowego czy wykryć problemy nierozpoznawalne przy zastosowaniu tradycyjnego badania.

Ważnym etapem procesu diagnostycznego Pacjenta jest badanie za pomocą kamery wewnątrzustnej. Dzięki miniobiektywowi przekazującemu obraz na monitor komputera, możemy szczegółowo zaprezentować i wytłumaczyć Pacjentowi, co leży u podstaw jego decyzji o podjęciu leczenia.

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem leczenia stomatologicznego? Czujesz, że dobrze byłoby pokazać się u dentysty, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Przyjdź do Luxdentic na profesjonalne badanie stomatologiczne z kompleksowym planem leczenia!

CO ZYSKUJESZ PRZYCHODZĄC DO NAS:

  • kompleksowe, pełne badanie stomatologiczne zębów, jamy ustniej i przyzębia
  • zdjęcie pantomograficzne, które możemy wykonać na miejscu w klinice, a które pozwoli nam w pełni ocenić stan kości, kanałów zębowych, szczelności istniejących wypełnień czy odbudowy protetycznej
  • plan leczenia obejmujący wszystkich, niezbędnych w planowanym procesie leczenia specjalistów i zabiegi dentystyczne.

Nasi eksperci stomatologii zachowawczej

Lek. stom. Magdalena Kerner
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, estetyczna, dziecięca

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, a następnie odbyła staż podyplomowy w Centralnej Wojskowej Przychodni Lekarskiej CePeLek w Warszawie. Już w trakcie trwania studiów interesowała się światowymi trendami w odbudowie estetycznej zębów przednich.  W trakcie studiów członkini Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach dotyczących głównie stoamtologii zachowawczej i estetycznej.

Lek. stom. Justyna Felcyn
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, estetyczna, dziecięca, endodoncja mikroskopowa

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.  Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach, doskonaląc swoje umiejętności, w szczególności w zakresie endodoncji, endo-protetyki, pracy w mikroskopie oraz wypełniania kanałów na zimno i ciepło. Zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci, ma świetnie podejście małych Pacjentów, którzy bardzo lubią Panią Doktor. Interesuje się także  profilaktyką, stomatologią estetyczną, w szczególności odbudową za pomocą Enamelu oraz preparatu ICON. Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

martyna cop-sygula, zachowawca

Lek. stom. Martyna Cop-Syguła
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, estetyczna, dziecięca

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w 2014, już w trakcie studiów była aktywna działając w Studenckich Kołach Naukowych przy Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji. Na co dzień zajmuje się stomatologią zachowawczą dzieci i dorosłych, stomatologia estetyczną, wybielaniem, wykonuje podstawowe zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej i protetyki. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach branżowych. Zawsze uśmiechnięta, empatyczna, dba o miłą i bezstresową atmosferę w trakcie wizyty.

Zapisz się na konsultację