Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta Pacjenta w klinice zawsze zaczyna się od szczegółowego badania. Stomatolog ocenia stan zdrowia jamy ustnej – zębów oraz dziąseł. Na podstawie zdjęcia RTG (pantomogram) oraz wypełnionego przez Pacjenta wywiadu lekarskiego, przygotowuje kompleksowy plan leczenia.

Pierwsza wizyta w klinice to okazja do wykonania cyfrowego zdjęcia pantomograficznego. Takie zdjęcie wszystkich zębów oraz kości, czyli pantomogram, pozwala nam na wykrycie problemu, który jest niewidoczny przy zwykłym badaniu wewnątrzustnym. Stosowanie tej procedury zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo w trakcie udzielania świadczeń medycznych.

pierwsza wizyta,przegląd stomatologiczny

Ważnym etapem procesu diagnostycznego Pacjenta jest badanie za pomocą kamery wewnątrzustnej. Dzięki miniobiektywowi przekazującemu obraz na monitor komputera, możemy szczegółowo zaprezentować i wytłumaczyć Pacjentowi, co leży u podstaw jego decyzji o podjęciu leczenia.

Dzięki dostępności urządzeń do diagnostyki RTG na miejscu w klinice, na tej samej wizycie otrzymujemy informację o wykonanych wcześniejszych zabiegach, starych wypełnieniach [plombach], szczelności uzupełnień protetycznych [koron], przyzębiu, uwapnieniu kości, stanie kanałów zębowych, zatok szczękowych oraz stawów skroniowo-żuchwowych.

Na podstawie pantomogramu możemy dodatkowo podjąć decyzję o konieczności leczenia kanałowego czy wykryć problemy nierozpoznawalne przy zastosowaniu tradycyjnego badania.

Jeżeli zakres Państwa leczenia wymaga wizyty u lekarzy innych specjalności, stomatolog wykonujący przegląd zaznaczy to w planie leczenia i pokieruje Państwa na wizytę do konkretnego specjalisty.

Jeśli zaś podczas pierwszej wizyty lekarz nie widzi konieczności natychmiastowego rozpoczęcia leczenia, wówczas kończy się ona zaproszeniem Państwa na kolejny przegląd stomatologiczny za 6 miesięcy, który dla naszych Pacjentów oferujemy bezpłatnie.

W recepcji można uregulować należność za wizytę i zarezerwować termin kolejnej. Dla Państwa wygody możliwa jest płatność kartą oraz gotówką. Oferujemy także opcję płatności ratalnej we współpracy z Mediraty.pl.

Czujesz, że dobrze byłoby pokazać się u dentysty, ale nie wiesz, od czego zacząć?

CO ZYSKUJESZ PRZYCHODZĄC DO NAS:

  • kompleksowe, pełne badanie stomatologiczne zębów, jamy ustniej i przyzębia
  • zdjęcie pantomograficzne, które możemy wykonać na miejscu w klinice, a które pozwoli nam w pełni ocenić stan kości, kanałów zębowych, szczelności istniejących wypełnień czy odbudowy protetycznej
  • plan leczenia obejmujący wszystkich, niezbędnych w planowanym procesie leczenia specjalistów i zabiegi dentystyczne.

Nasi eksperci stomatologii zachowawczej

Lek. stom. Magdalena Kerner
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, estetyczna, dziecięca

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, a następnie odbyła staż podyplomowy w Centralnej Wojskowej Przychodni Lekarskiej CePeLek w Warszawie. Już w trakcie trwania studiów interesowała się światowymi trendami w odbudowie estetycznej zębów przednich.  W trakcie studiów członkini Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach dotyczących głównie stoamtologii zachowawczej i estetycznej.

Lek. stom. Justyna Felcyn
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, estetyczna, dziecięca, endodoncja mikroskopowa

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.  Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach, doskonaląc swoje umiejętności, w szczególności w zakresie endodoncji, endo-protetyki, pracy w mikroskopie oraz wypełniania kanałów na zimno i ciepło. Zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci, ma świetnie podejście małych Pacjentów, którzy bardzo lubią Panią Doktor. Interesuje się także  profilaktyką, stomatologią estetyczną, w szczególności odbudową za pomocą Enamelu oraz preparatu ICON. Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

martyna cop-sygula, zachowawca

Lek. stom. Martyna Cop-Syguła
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, estetyczna, dziecięca

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w 2014, już w trakcie studiów była aktywna działając w Studenckich Kołach Naukowych przy Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji. Na co dzień zajmuje się stomatologią zachowawczą dzieci i dorosłych, stomatologia estetyczną, wybielaniem, wykonuje podstawowe zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej i protetyki. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach branżowych. Zawsze uśmiechnięta, empatyczna, dba o miłą i bezstresową atmosferę w trakcie wizyty.

Zapisz się na konsultację