Odbierz 10% rabatu za zapisanie się do newslettera!Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim.
Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili.

Rabat jest do jednorazowego wykorzystania i jest ważny przy płatności za usługi stomatologiczne na łączną kwotę minimum 200 zł. Rabat nie łączy się z innymi promocjami.

Strona główna » Usługi » Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna i szczękowa

Chirurgia stomatologiczna kojarzy się Pacjentom głównie z usuwaniem zębów (ekstrakcja). W dzisiejszych czasach chirurgia obejmuje cały szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej, umożliwia także utrzymanie zębów objętych różnymi procesami chorobotwórczymi. Dzięki specjalistom chirurgii i mikrochirurgii można np. korygować kształt i wielkość dziąseł oraz uzupełniać braki kostne (tworzyć fundament pod leczenie implantologiczne).

W Centrum Stomatologii Luxdentic wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, co gwarantuje bezbolesność zabiegów. 

Pacjentom Luxdentic oferujemy pełny zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej, w tym:

 • ekstrakcje proste,
 • ekstrakcje wewnątrzzębodołowe i zewnątrzzębodołowe,
 • odsłonięcie zatrzymanych zębów (w celach ortodontycznych),
 • ekstrakcja zatrzymanej "ósemki",
 • resekcja wierzchołków korzeni,
 • regeneracja tkanki kostnej (augmentacja),
 • podniesienie dna zatoki,
 • usuwanie torbieli,
 • usuwanie zmian patologicznych na policzku, wardze, dziąśle,
 • podcięcie wędzidełka,
 • kiretaż otwarty.

Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest ostatecznością i w Centrum Stomatologii Luxdentic dokładamy wszelkich starań, wykorzystując najnowsze osiągnięcia stomatlogii, aby to tego nie dopuścić.

Zatrzymane "ósemki"

Zęby mądrości, czyli trzecie zęby trzonowe, najczęściej pojawiają pomiędzy 17. a 25. rokiem życia. Jednak u niektórych pacjentów wyrzynają się częściowo lub nie wyrzynają wcale, mówimy wtedy o "zatrzymanych ósemkach". Takie zęby stają się przyczyną nieprzyjemnych powikłań i dolegliwości.

Ponieważ bardzo trudno jest podjąć decyzję, kiedy wykonać ten nieprzyjemny zabieg, poniżej prezentujemy objawy, które powinny Cię skłonić do jej podjęcia.

Wskazaniem do pozbycia się niewyrżniętych ósemek są przede wszystkim problemy ortodontyczne. Zdarza się, iż zęby mądrości stłaczają inne zęby, powodując deformację zgryzu. Ponadto zatrzymane trzecie trzonowce, położone w pobliżu korzeni sąsiedniego zęba, mogą powodować ich przemieszczenie oraz resorpcję.

Zatrzymanym zębom mądrości mogą też towarzyszyć nawracające stany zapalne dziąseł oraz rozległe torbiele zębopochodne, w skrajnych przypadkach inicjujące proces zapalny kości szczęki.

Innym, dość częstym powikłaniem zatrzymanych ósemek są silne, napadowe, najczęściej długotrwałe bóle głowy połączone z mdłościami, parciem na stolec oraz ogólnie złym samopoczuciem. Ból – często określany przez Pacjentów jako pulsujący, oślepiający bądź opasujący – może trwać od kilku godzin do nawet 3 dni, uniemożliwiając choremu normalne funkcjonowanie. Co ciekawe, usunięcie zatrzymanej ósemki z reguły powoduje całkowite ustąpienie ataków bólowych.

Jak należy postępować w takich sytuacjach? Przede wszystkim wykonujemy zdjęcie RTG - najlepiej jeszcze przed tym, jak ząb mądrości zacznie boleć. Dentysta na postawie takiego zdjęcia będzie mógł ocenić, czy ząb rośnie prawidłowo czy nie. Jeśli ósemka będzie rosnąć nachylona w dół szczęki, bądź do środka jamy ustnej, a także jeżeli będzie potencjalnie uwięziona i ograniczona kością – warto pomyśleć o zabiegu jak najszybciej.

Nie czekaj, aż ząb zacznie Ci mocno dokuczać, jeśli zdjęcie RTG pokazuje nieprawidłowości, ten stan rzeczy nie poprawi się, a z pewnością pogorszy.

Jeśli doświadczasz takich objawów, jak:

 - ból z tyłu szczęki,

 - obrzęk,

 - zaczerwienione bądź krwawiące w tym miejscu dziąsło,

 - podwyższoną temperaturę ciała (stan podgorączkowy),

 - nieświeży oddech,

 - dziwny smak w ustach,

 - bóle głowy,

 - spuchnięty policzek,

zgłoś się do stomatologa natychmiast - to może być problem z ósemką. Nieleczenie tej sytuacji spowoduje nasilenie objawów, a w konsekwencji poważne powikłania i coraz większe ryzyko związane z przeprowadzaniem zabiegu usunięcia zęba mądrości.

DNI OTWARTE...

Marzysz o pięknym i równym uśmiechu? Przyjdź do nas 10 i 11 października i...

Zobacz szczegóły

gabinet dentystyczny warszawa raty

Nasze usługi możecie Państwo sfinansować w dogodny sposób, dzieki systemowi ratalnemu MediRaty

Dowiedz się więcej

Lista usług

Centrum Stomatologii Luxdentic

Galeria Wiatraczna
Al. Stanów Zjednoczonych 72 lok. 33, I piętro
04-036 Warszawa

tel. +(48) 530 330 530
email: recepcjaluxdentic.pl