Implanty stomatologiczne to nowoczesny i estetyczny sposób uzupełniania brakujących zębów, bez zbędnego szlifowania i ingerowania w zdrowe zęby. Poprzez precyzyjny zabieg, w kości umieszcza się implanty stomatologiczne (sztuczny korzeń), aby na nich odbudować piękną porcelanową koronę zastępującą ząb.

W Luxdentic zapewniamy zabiegi wszczepiania implantów na najwyższym światowym poziomie. Stosujemy sprawdzone systemy implantologiczne Straumann i AnyRidge, gwarantujące trwałość implantów i skuteczność leczenia. Nasi lekarze implantolodzy mają  wieloletnie doświadczenie chirurgiczne poparte certyfikatami krajowych i zagranicznych uczelni oraz są członkami prestiżowych stowarzyszeń implantologicznych.

Obecnie leczenie implantologiczne należy do najbezpieczniejszych i przewidywalnych metod leczenia, których celem jest uzupełnienie braków zębowych. Z danych medycznych wynika, że odsetek integracji implantu z kością wynosi ok. 96-98%. Pozostałe kilka procent jest spowodowanych wystąpieniem różnych czynników ryzyka, np. złą higieną jamy ustnej, paleniem papierosów, niestosowaniem zaleceń pozabiegowych  przez Pacjenta, osteoporozą, cukrzycą.

Implant stomatologiczny to rodzaj specjalnej śruby, która wkręcona w kość szczęki lub żuchwy zastępuje korzeń brakującego zęba. Nie wymaga zbędnego szlifowania i ingerowania w sąsiadujące zdrowe zęby. W klinikach Luxdentic stosujemy wyłącznie implanty tytanowe oraz tytanowo-ceramiczne (Roxolid). Implant po umieszczeniu w kości zrasta się z nią. Ten etap nazywamy osteointegracją i trwa on około 2-3 miesiące.

Implanty wszczepiamy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu Pacjent czuje się komfortowo, a zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po około tygodniu Pacjent zgłasza się do kliniki na usunięcie szwów. Okres zrastania się implantu z kością, nazywany osteointegracją, trwa około 2-3 miesięcy. Ten czas może się różnić w zależności od stanu zdrowia Pacjenta, rodzaju implantu, jakości i ilości kości oraz miejsca wszczepu.

Po około 2-3 miesiącach osteointegracji, na implancie za pomocą (specjalnych) łączników protetycznych osadzana jest korona, proteza lub most protetyczny. Stosujemy łączniki tytanowe lub równie wytrzymałe, ale bardziej estetyczne łączniki cyrkonowe. W przypadku przednich zębów – ze względu na wysoką estetykę - najczęściej stosujemy korony pełnoceramiczne, identyczne jak zęby własne Pacjenta.

W klinikach Luxdentic stosujemy najlepsze systemy implantologiczne, sprawdzone przez naszych lekarzy i dobrane do potrzeb naszych pacjentów. Są to systemy implantologiczne Straumann oraz AnyRidge. Gwarancja na te implanty jest dożywotnia.

Dowiedz się więcej na temat implantów

Najczęściej zadawane pytania

Implanty można wszczepić podczas tego samego zabiegu chirurgicznego, w którym usuwa się ząb lub po urazie albo po upływie jakiegoś czasu bez zęba, nawet przez lata. Zawsze będzie to zależało od stanu zdrowia pacjenta i zadecyduje o tym lekarz specjalista.

Choroby takie jak cukrzyca, osteoporoza nie stanowią zawsze bezwzględnych przeciwwskazań i o ile są chorobami kontrolowanymi przez lekarza, dlatego też należy poinformować o nich specjalistę, aby ten mógł podjąć prawidłową decyzję.

W przypadku kobiet w ciąży może być zalecane zaczekanie i wszczepianie implantów po porodzie, chociaż to będzie zależało od czasu potrzebnego na przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantów i od stopnia zaawansowania ciąży. W każdym przypadku decyduje lekarz specjalista.

Wszczepienie jednego implantu trwa około 15 minut. Czas trwania całego zabiegu zależy od liczby implantów. Długość dalszego leczenia zależy od potrzeb Pacjenta, w tym między innymi od warunków kostnych Pacjenta czy planowanej liczby wszczepianych implantów.

Zabieg wszczepienia implantu nie jest bardziej bolesny od typowych zabiegów stomatologicznych i może zostać przeprowadzony przy znieczuleniu miejscowym, a niekiedy z zastosowaniem znieczulenia ogólnego. Istnieje możliwość wystąpienia niewielkich obrzęków, ale dolegliwości z nimi związane są porównywalne z tymi po standardowym zabiegu usunięciu zęba. Kiedy działanie znieczulenia zacznie ustępować można odczuwać jakiś rodzaj lekkich dolegliwości, może wystąpić stan zapalny lub siniaki. Te dolegliwości można złagodzić stosując powszechnie dostępne leki i Pacjent może wrócić do funkcjonowania w normalny sposób jeszcze tego samego dnia po zabiegu lub po kilku dniach od zabiegu.

Podczas procesu zachodzącego po wszczepieniu implantów należy unikać sytuacji zagrażających leczeniu, czyli zakażeń i palenia papierosów. Prawidłowa higiena i dbałość o zdrowie przyzębia pozwolą uniknąć wystąpienia zakażeń. Palacze narażeni są na większe ryzyko zaburzenia procesu osseointegracji (integracja implantu z kością), ponieważ tytoń zwęża naczynia krwionośne, co powoduje zmniejszenie dopływu krwi i tym samym zaburzenie normalnego procesu osseintegracji i zwiększa ryzyko nieudanej integracji implantu. Nadmierny nacisk na niedawno wszczepiony implant może spowodować jego przemieszczenie i zakłócenie procesu osseointegracji, z tego względu należy bardzo zwracać uwagę na przestrzeganie diety wskazanej przez specjalistę.

Nie, różnica jest niemal niewyczuwalna.

Nie. Praktycznie niemożliwe jest odróżnienie zęba naturalnego od zęba wspieranego implantem dentystycznym, prawdopodobnie sami Państwo znają osoby noszące implanty tego Państwo nie zauważyli.

Nie. Implanty dentystyczne są wykonane z tytanu i nie są wykrywane przy użyciu tych systemów.

Tytan, z którego produkuje się implanty dentystyczne jest metalem, który nie wykazał żadnej reakcji toksycznej ani drażniącej żywe tkanki, co znaczy, że organizm nie rozpoznaje go jako ciała obcego, stąd też wystąpienie reakcji odrzucenia lub reakcji alergicznej na ten rodzaj materiału jest praktycznie niemożliwe.

Zależnie od kraju, najczęściej robią to odontolodzy, stomatolodzy i chirurdzy szczękowo-twarzowi, którzy są jedynymi specjalistami dysponującymi szeroką wiedzą w zakresie anatomii, farmakologii i implantologii. Żadne inne osoby nie mają kwalifikacji do wszczepiania implantów dentystycznych.

Nasz ekspert implantologii

Bernard Zadrożny, dobry implantolog warszawa, implanty warszawa

Lek. stom. Bernard Zadrożny
Ekspert w zakresie: implantologia, chirurgia, implantoprotetyka

Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1999 roku czynnie zajmuje się implantologią stomatologiczną. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. W 2009 roku uzyskał tytuł implantologa na Uniwersytecie we Frankfurcie. Uczestniczył w wielu konferencjach i kursach w Polsce i za granica m.in. w Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W 2012 ukończył studia masterskie o profilu implantologicznym na Uniwersytecie we Frankfurcie. Posiada doświadczenie kliniczne w wielu systemach implantologicznych. Jego główne zainteresowania zawodowe związane są z tematyką zaawansowanej chirurgii implantologicznej, technik augmentacyjnych oraz różnych sposobów rehabilitacji protetycznej Pacjenta.

Zapisz się na konsultację