Implanty

Implanty stomatologiczne to nowoczesny i estetyczny sposób uzupełniania brakujących zębów, bez zbędnego szlifowania i ingerowania w zdrowe zęby. Poprzez precyzyjny zabieg, w kości umieszcza się implanty stomatologiczne (sztuczny korzeń), aby na nich odbudować piękną porcelanową koronę zastępującą ząb.

W Luxdentic zapewniamy zabiegi wszczepiania implantów na najwyższym światowym poziomie. Stosujemy sprawdzone systemy implantologiczne Straumann i AnyRidge, gwarantujące trwałość implantów i skuteczność leczenia. Nasi lekarze implantolodzy mają  wieloletnie doświadczenie chirurgiczne poparte certyfikatami krajowych i zagranicznych uczelni oraz są członkami prestiżowych stowarzyszeń implantologicznych.

Obecnie leczenie implantologiczne należy do najbezpieczniejszych i przewidywalnych metod leczenia, których celem jest uzupełnienie braków zębowych. Z danych medycznych wynika, że odsetek integracji implantu z kością wynosi ok. 96-98%. Pozostałe kilka procent jest spowodowanych wystąpieniem różnych czynników ryzyka, np. złą higieną jamy ustnej, paleniem papierosów, niestosowaniem zaleceń pozabiegowych  przez Pacjenta, osteoporozą, cukrzycą.

Implant stomatologiczny to rodzaj specjalnej śruby, która wkręcona w kość szczęki lub żuchwy zastępuje korzeń brakującego zęba, bez zbędnego szlifowania i ingerowania w sąsiadujące zdrowe zęby. W klinikach Luxdentic stosujemy wyłącznie implanty tytanowe oraz tytanowo-ceramiczne (Roxolid). Zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Implant po umieszczeniu w kości szczęki i żuchwy zrasta się z nią. Ten etap nazywamy osteointegracją. Trwa około 2-3 miesiące.

Implanty wszczepiamy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu Pacjent czuje się komfortowo, a zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po około tygodniu Pacjent zgłasza się do kliniki na usunięcie szwów. Okres osteointegracji trwa około 2-3 miesięcy. Ten czas może się różnić w zależności od stanu zdrowia Pacjenta, rodzaju implantu, jakości i ilości kości oraz miejsca wszczepu (szczęka czy żuchwa). W okresie gojenia, aby zamaskować braki zębowe, możemy zastosować korony lub protezy tymczasowe.

Po 2-3 miesiącach osteointegracji, na implancie za pomocą (specjalnych) łączników protetycznych osadzana jest korona, proteza lub most. Elementami łączącymi protezy z implantami są specjalne lokatory, belki lub teleskopy. Standardowo stosuje się łączniki tytanowe lub równie wytrzymałe, ale bardziej estetyczne łączniki cyrkonowe. Na implantach osadza się korony. W przypadku przednich zębów – ze względu na wysoką estetykę – są to najczęściej korony pełnoceramiczne, identyczne jak zęby własne Pacjenta.

W klinikach Luxdentic stosujemy najlepsze systemy implantologiczne, sprawdzone przez naszych lekarzy i dobrane do potrzeb naszych pacjentów. Są to systemy implantologiczne Straumann oraz AnyRidge. Gwarancja na te implanty jest dożywotnia.

Nasz ekspert implantologii

Bernard Zadrożny, dobry implantolog warszawa, implanty warszawa

Lek. stom. Bernard Zadrożny
Ekspert w zakresie: implantologia, chirurgia, implantoprotetyka

Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1999 roku czynnie zajmuje się implantologią stomatologiczną. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. W 2009 roku uzyskał tytuł implantologa na Uniwersytecie we Frankfurcie. Uczestniczył w wielu konferencjach i kursach w Polsce i za granica m.in. w Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W 2012 ukończył studia masterskie o profilu implantologicznym na Uniwersytecie we Frankfurcie. Posiada doświadczenie kliniczne w wielu systemach implantologicznych. Jego główne zainteresowania zawodowe związane są z tematyką zaawansowanej chirurgii implantologicznej, technik augmentacyjnych oraz różnych sposobów rehabilitacji protetycznej Pacjenta.

Zapisz się na konsultację