Czym jest implant

implanty warszawa
implanty stomatologiczne

Implant stomatologiczny to rodzaj specjalnej śruby, która wkręcona w kość szczęki lub żuchwy zastępuje korzeń brakującego zęba, bez zbędnego szlifowania i ingerowania w sąsiadujące zdrowe zęby. 99 % wszystkich implantów to implanty tytanowe.

Implanty stomatologiczne po umieszczeniu w kości szczęki i żuchwy zrastają się z nią. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Po okresie zrośnięcia osadzony implant staje się  fundamentem dla protetycznego uzupełnienia.

Na implancie za pomocą (specjalnych) łączników protetycznych osadzana jest  korona lub most. Elementami łączącymi protezy z implantami są specjalne  – lokatory, belki i  teleskop. Standardowo stosuje się łączniki tytanowe lub równie wytrzymałe ale bardziej estetyczne łączniki cyrkonowe.

Na implantach osadza się korony,  w przypadku przednich zębów – ze względu na wysoką estetykę – są to najczęściej korony cyrkonowe.  Korona cyrkonowa jest najbardziej zaawansowanym technologicznie osiągnięciem współczesnej stomatologii.

Istnieje wiele systemów  implantów, takich, jak np. Nobel, Mozo, Astra, 3i, Ankylos, MIS, Alfa Bio, Bego, Straumann. W klinikach Luxcentic stosujemy najlepsze z nich, sprawdzone przez naszych lekarzy i dobrane do potrzeb naszych pacjentów.