Wskazania i korzyści

implanty zębowe, implanty warszawa, stomatologia warszawa
implanty warszawa

Implanty stomatologiczne to jedna z najlepszych metod leczenia ubytków uzębienia, zarówno w przypadku jednego lub wielu zębów, a jej rezultaty są długotrwałe i niezwykle estetyczne. Metoda ta może być stosowana u dorosłych w każdym okresie życia.

W przypadku utraty pojedynczego zęba implant stanowi doskonałą alternatywę do tradycyjnej metody – mostu. Pozwala uniknąć szlifowania zdrowych zębów. W przypadku utraty kilku zębów dzięki implantom unikamy szlifowania sąsiednich zębów naturalnych, a wielokrotna implantacja w wielu miejscach nie narusza pozostałych zębów.

Implantacja jest zabiegiem o niezwykle niskim ryzyku powikłań, ponieważ implanty są biokompatybilne. Oznacza to, że dają gwarancję, że materiał z którego wykonany jest implant (najczęściej – tytan) będzie się prawidłowo funkcjonował w żywym organizmie, który go nie odrzuci.

Leczenie implantologiczne jest dla pacjentów korzystne ekonomicznie dzięki bardzo dużej trwałości – implanty wstawia się praktycznie na kilkadziesiąt lat.

Istnieją przeciwwskazania i ograniczenia stosowania implantów. Są to ograniczenia ogólnomedyczne jak np. przyjmowanie niektórych lekarstw, nieleczona cukrzyca, obniżona odporność, ciężkie choroby serca oraz tzw. miejscowe jak np. zła jakoś lub niewystarczająca ilość tkanki kostnej, choroby kości szczęki lub żuchwy, niekorzystna budowa zgryzu etc.

Dlatego każdorazowo decyzja o podjęciu leczenia musi być poprzedzona szczegółowym badaniem i podjęciem możliwych środków zaradczych według wskazań lekarza.