Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Warszawa Praga i Ursynów

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe (endodontyczne) to zabieg przeprowadzany u Pacjentów z zaawansowaną próchnicą lub uszkodzonym zębem wraz z naruszeniem miazgi i stanem zapalnym. Leczenie polega na usunięciu martwej lub zmienionej zapalnie miazgi zęba i szczelnym wypełnieniu kanałów zęba materiałem stomatologicznym.

Nie zwlekaj z wizytą u stomatologa, jeśli:

  • ząb zmienia kolor na ciemniejszy,
  • jest wrażliwy na nagryzanie, zmiany temperatury, dotyk,
  • jest pęknięty lub złamany,
  • na dziąśle koło zęba pojawia się pęcherzyk z wysiękiem ropnym.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Czas potrzebny na wyleczenie kanałów zależy od ilości zębów oraz od ilości kanałów w leczonym zębie. Dzięki posiadanym urządzeniom oraz narzędziom do opracowania i wypełniania kanałów – podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym jesteśmy w stanie wyleczyć od jednego do dwóch zębów.

leczenie kanałowe

Dlaczego Pacjenci nam ufają

Dlaczego Pacjenci nam ufają

Znieczulenie

Podczas zabiegu stosujemy znieczulenie miejscowe. Nie ma zatem powodów, aby Pacjent musiał obawiać się bólu czy niepotrzebnego stresu. U nas znieczulenie jest zawsze wliczone w cenę leczenia kanałowego.

Mikroskop

Pracujemy w 20-krotnym powiększeniu! Korzystamy z nowoczesnych mikroskopów, dzięki czemu zwiększa się dokładność i skuteczność leczenia. U nas nie dopłacasz za leczenie pod mikroskopem!

Narzędzia

Korzystamy z nowoczesnych narzędzi do opracowania kanałów, stosujemy precyzyjne pomiary długości kanałów, nowatorskie techniki ich wypełniania oraz zdjęcia kontrolne RTG, które są zawsze w cenie leczenia kanałowego.

Czy leczenie kanałowe boli?

Czy leczenie kanałowe boli?

Pod warstwą szkliwa i zębiny znajduje się miazga zęba — silnie unerwiona tkanka, która reaguje na różne bodźce (ból, temperatura). Gdy dochodzi do jej naruszenia, po pewnym czasie pojawia się nieodwracalnego stan zapalny, kiedy to konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego.

Mając to na uwadze rozumiemy, że Pacjenci mogą zastanawiać się, czy leczenie kanałowe boli. W naszym gabinecie stawiamy na bezbolesne leczenie — przed podjęciem leczenia podajemy Pacjentowi znieczulenie miejscowe, które niweluje ryzyko pojawienia się bólu w trakcie zabiegu. Znieczulenie zawsze wliczone jest w całkowity koszt leczenia kanałowego.

Proces leczenia rozpoczyna się od diagnostyki — badań RTG oraz oceny stopnia zaawansowania choroby. Na podstawie uzyskanych informacji podejmujemy leczenie, które polega na:

  • usunięciu zainfekowanej miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych,
  • pomiarze długości kanałów, odpowiednim ich poszerzeniu przy pomocy narzędzi maszynowych i ręcznych oraz płukaniu preparatami antyseptycznymi,
  • szczelnym zamknięciu opracowanych kanałów poprzez zastosowanie ciekłej gutaperki – prawidłowość wypełnienia kanału weryfikujemy zdjęciami RVG,
  • zamknięciu komory zęba i odbudowie korony zęba kompozytem [plomba, inlay/onlay] lub protetycznie [korona pełnoceramiczna].

Ile kosztuje leczenie kanałowe

Ile kosztuje leczenie kanałowe

Całkowity koszty leczenia kanałowego zależy od ilości leczonych zębów oraz ilości kanałów w każdym z nich.

Orientacyjną cenę leczenia kanałowego np. górnej czwórki Pacjent dowiaduje się dzwoniąc do nas pod nr 530 330 530 lub 530 300 030. Szczegółowy, potwierdzony koszt leczenia kanałowego jest potwierdzany podczas wizyty w gabinecie i rozmowie z lekarzem endodontą.

Co po skończonym leczeniu kanałowym?

Planując leczenie warto uwzględnić koszt odbudowy zęba, który był leczony kanałowo. Może to być odbudowa kompozytowa w postaci tradycyjnej plomby (koszt 480 zł), może to być nakład, czyli inlay lub onlay kompozytowy (koszt 1000 zł) albo korona protetyczna (koszt 2200-2400 zł).

Ceny przykladowe:

Leczenie 1 kanał – 800 zł

Leczenie 2 kanały – 1000 zł

Leczenie 3 kanały – 1200 zł

Leczenie 4 kanały – 1350 zł

Znieczulenie, zdjęcia kontrolne RVG, mikroskop – w cenie leczenia

usunięcie złamanych i pozostawionych w kanale narzędzi

odnalezienie wszystkich, nietypowo zlokalizowanych kanałów

precyzyjne opracowanie i wypełnienie zakrzywionych kanałów

opracowanie kanałów bardzo wąskich lub zwapniałych

ponowne leczenie kanałowe, czyli usuniecie starego wypełnienia z kanałów

usunięcie starych, metalowych wkładów, cementów oraz wkrętów protetycznych

leczenie przez korony i mosty bez konieczności ich zdejmowania i niszczenia

opracowanie i wypełnienie kanałów pod odbudowę protetyczną, np. koronę porcelanową

Nasi eksperci

Nasi eksperci

Piotr Majewski, endodonta warszawa, endodoncja warszawa, dobry endodonta warszawa, leczenie kanałowe pod mikroskopem warszawa

Lek. stom. Piotr Majewski
Ekspert w zakresie: endodoncja mikroskopowa

Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu endodoncji, zajmuje się mikroskopowym leczeniem skomplikowanych przypadków endodontycznych, w tym m.in. powtórnym leczeniem kanałowym, usuwaniem złamanych narzędzi z kanałów, czy opracowywaniem dodatkowych kanałów. Prywatnie wielbiciel gór, nietrudzony podróżnik i pasjonat wspinaczki górskiej.

Lek. stom. Justyna Felcyn
Ekspert w zakresie: endodoncja mikroskopowa, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.  Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach, doskonaląc swoje umiejętności, w szczególności w zakresie endodoncji, endo-protetyki, pracy w mikroskopie oraz wypełniania kanałów na zimno i ciepło. Zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci, ma świetnie podejście małych Pacjentów, którzy bardzo lubią Panią Doktor. Interesuje się także stomatologią estetyczną, w szczególności odbudową za pomocą Enamelu oraz preparatu ICON. Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

stomatologia, leczenie kanałowe, endodoncja, mikroskop

Lek. stom. Lidia Pieróg
Ekspert w zakresie: endodoncja mikroskopowa, stomatologia zachowawcza

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Lwowskim Uniwersytecie Medycznym. Na codzień w Luxdentic zajmuje się stomatologią zachowawczą i endodoncją mikroskopową. Przyjmuje również Pacjentów anglo- i ukraińskojęzycznych. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach i sympozjach. W pracy ceni sobie przyjazną atmosferę i indywidualne podejście do Pacjenta.