Leczenie próchnicy

leczenie próchnicy, dentysta ursynów, dentysta praga poludnie, stomatologia warszawa
leczenie próchnicy

W Luxdentic do leczenia próchnicy wykorzystujemy najwyższej jakości materiały kompozytowe do wypełnień, czyli plomb. Ich zadaniem jest uzupełnienie zniszczonych tkanek zęba i ochrona przed dalszym rozwojem próchnicy. Dobrze zabezpieczony ząb może służyć przez długie lata.

Warunkiem utrzymania zębów w świetnej formie jest nie tylko codzienna higiena jamy ustnej. Niezbędne są także regularne (raz na pół roku) wizyty u stomatologa. Dzięki temu w porę można wykryć zmiany w zębach i skutecznie walczyć z próchnicą.

Wypełnienie ubytku

Na wczesnym etapie próchnicy (na zębie widać odwapnienie w postaci białej lub nieco ciemniejszej plamki) można jeszcze uniknąć borowania zęba. Jeśli jednak nie zareagujesz w porę, próchnica posunie się w głąb zęba, bakterie zaatakują zębinę (główną tkankę zęba), sprawiając, że stanie się ona miękka i odwapniona. W rezultacie w zębie pojawi się ubytek. Wtedy dentysta musi usunąć chorą tkankę, oczyścić dziurę, a potem wypełnić ząb odpowiednim materiałem [zobacz promocję na leczenie ubytku].

Wybór plomby

Rodzaj wypełnienia zależy od grubości ścianek zęba. Musi być też dobrany do siły, jaka działa na ząb podczas gryzienia (niedostatecznie mocna plomba może wypaść albo spowodować pęknięcie zęba). Inne wypełnienia stosuje się do zębów przednich, inne do tylnych. O wyborze plomby zawsze decyduje stomatolog. Zaplombowanie zęba trwa od 15 minut do 1 godziny. Dentysta musi zadbać, aby wypełnienie było szczelne (żeby nie było wokół niego szczeliny, przez która bakterie mogłyby dostać się do środka, powodując próchnicę wtórną) i starannie zeszlifowane (by było dobrze dopasowane do zgryzu). W czasie leczenia w Luxdentic wykorzystujemy najwyższej klasy wypełnienia światło-utwardzalne renomowanych producentów.

Leczenie próchnicy metodą ICON

ICON został stworzony specjalnie do powstrzymywania postępów próchnicy początkowej oraz eliminowania białych plam na szkliwie. Białe plamy próchnicowe zauważalne są już w początkowych etapach inwazji bakterii na naszym szkliwie. To sprawia, że nasze zęby zaczynają wyglądać mało estetycznie i tracą swój naturalny biały kolor i blask. Również po zdjęciu aparatu ortodontycznego zauważalne są białe przebarwienia na zębach.

Leczenie próchnicy metodą ICON polega na usunięciu wierzchniej warstwy szkliwa, a następnie aplikacji  na zmieniony chorobowo ząb żelu zawierającego kwas solny. Tak przygotowana powierzchnia zęba zostaje osuszona, a stomatolog aplikuje na nią żywicę ICON. Ten płynny preparat wypełnia zmiany próchnicowe, po czym twardnieje. Zapobiega to dalszej penetracji zęba przez zmiany próchnicowe i przedłuża jego żywotność. ICON to bezbolesne i nieinwazyjne leczenie, które regeneruje szkliwo, nie wymaga znieczulania ani borowania.

Rodzaje uzupełnień:

  • wypełnienia, czyli plomby
  • odbudowę zęba na włóknie szklanym,
  • uzupełnianie pojedynczych ubytków,
  • uzupełnianie ubytków wielozębowych,
  • leczenie bezzębia,
  • leczenie próchnicy.

Nasza oferta stomatologii zachowawczej skierowana jest zarówno do osób w każdym wieku. Dla dzieci mamy do dyspozycji kolorowe plomby, które mogą być atrakcją dla malucha oraz zachętą do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego [zob. wizyta adaptacyjna dla dzieci]. Stosuje się je do wypełniania ubytków w zębach mlecznych. Ich zaletą jest stopniowe uwalnianie fluoru, dzięki czemu chronią ząb przed nawrotem próchnicy.