Ortodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Krzywe lub nieprawidłowo ułożone zęby to nie tylko poważny problem natury estetycznej. Zadaniem ortodoncji jest przywrócenie właściwego ustawienia zębów w łuku zębowym, a także przywrócenie prawidłowego zgryzu szczęki z żuchwą. W naszych klinikach wyleczymy każdą wadę zgryzu.

Podstawową formą leczenia wad zgryzu jest aparat ortodontyczny. Warto pamiętać, że zęby o nieprawidłowym ustawieniu są często przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem: są bardziej podatne na rozwój próchnicy, trudniejsze do oczyszczania, a zatem mogą przyczyniać się do powstawania chorób dziąseł i przyzębia (paradontozy). Mogą być też przyczyną powstawania dysfunkcji mięśnia żwaczy i stawów skroniowo-żuchwowych.

aparat ortodontyczny

W leczeniu ortodontycznym nie ma ograniczeń wiekowych. W zależności od wieku pacjenta dobieramy aparaty ruchome (wyjmowane) lub stałe. Aparaty ruchome doskonale sprawdzają się w leczeniu ortodontycznym dzieci z uzębieniem mlecznym lub mieszanym. Aparaty stałe stosujemy wtedy, kiedy układ kostny jest już całkowicie rozwinięty.

Podczas wizyty konsultacyjnej odpowiadamy na wszystkie, nurtujące Cię pytania odnośnie leczenia ortodontycznego, dobieramy idealny dla Ciebie aparat i omawiamy indywidualny plan leczenia.

Metodę leczenia wad zgryzu dobieramy do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta na podstawie analizy zdjęć cefalometrycznych i OPG oraz modeli diagnostycznych (wyciski szczęk).

Korzyści płynące z leczenia ortodontycznego wpływają między innymi na poprawę zdrowia jamy ustnej oraz ogólnie naszego wyglądu. Wymogiem do rozpoczęcia takiego leczenia są zdrowe lub wyleczone zęby.

Dowiedz się więcej o aparatach INVISALING®

Nasz ekspert ortodoncji

Łukasz Głuszek, dobry ortodonta warszawa, ortodoncja

Lek. stom. Łukasz Głuszek
Ekspert w zakresie: ortodoncja, invisalign

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, uczestnik licznych kursów z zakresu ortodoncji w kraju i na świecie, autor publikacji w czasopismach specjalistycznych (m. in. Ortodoncja w Praktyce). Obecnie w trakcie prestiżowego międzynarodowego programu specjalizacyjnego z ortodoncji (Master of Science in Orthodontics) na Uniwersytecie w Krems, w Austrii. W Luxdentic zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym Pacjentów dorosłych i dzieci, wykorzystując w swojej pracy najnowsze techniki leczenia. Pan Doktor z największą starannością i oddaniem dba o uśmiechy naszych Pacjentów, czyniąc wymagające leczenie ortodontyczne satysfakcjonującym i przyjemnym dla obu stron.

Zapisz się na konsultację