Nowoczesna stomatologia to oprócz specjalistycznej wiedzy i doświadczenia lekarzy, również nowoczesny sprzęt najnowszej generacji. W klinikach Luxdentic dysponujemy urządzeniami i instrumentami, które pozwalają uzyskiwać najlepsze efekty i prowadzić leczenie w sposób najbardziej komfortowy dla Pacjenta.

Czy wiesz, że...

w naszych klinikach na Pradze Południe i Ursynowie możesz wykonać pełną i natychmiastową diagnostykę rentgenowską: tomografię, pantomogram, czyli zdjęcie panoramiczne lub zdjęcie zębowe RVG, na miejscu, podczas jednej wizyty w gabinecie.

Tomograf komputerowy

W Luxdentic stawiamy na precyzyjną diagnostykę w leczeniu, dlatego korzystamy z jednego z najnowocześniejszych tomografów komputerowych na świecie NewTom Giano. To urządzenie daje niespotykane dotąd możliwości diagnostyczne w stomatologii, niezwykle przydatne np. w leczeniu implantologicznym, chirurgii stomatologicznej czy w endodoncji (leczeniu kanałowym).

Tomograf umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych zdjęć, przy jednoczesnej małej dawce promieniowania. Dzięki wykonanej tomografii lekarz prowadzący zabieg dysponuje trójwymiarowym obrazem kości, co daje możliwość jeszcze dokładniejszego zaplanowania całego leczenia, a w efekcie jego precyzji oraz maksymalnego skrócenia.

Pantomogram

Nie ma precyzyjnej stomatologii bez precyzyjnej diagnozy. Nasza pracownia rentgenowska pozwala na znakomitą, cyfrową diagnostykę, która jest podstawą wszystkich dalszych zabiegów. Każdemu nowemu Pacjentowi wykonujemy zdjęcie panoramiczne – pantomogram, pozwalający na wcześniejsze wykrycie problemu, który jest niewidoczny przy zwykłym badaniu, a z czasem może stać się groźny zarówno dla kondycji zębów jak i całego organizmu.

Radiowizjografia

Każdy gabinet jest wyposażony w aparaty do radiowizjografii (RVG), czyli do wykonywania zdjęć zębowych. Są one niezbędne podczas leczenia kanałowego czy chirurgicznego. Dają nieocenioną możliwość kontrolowania przebiegu leczenia w czasie pracy oraz umożliwiają wykonanie zdjęcia Pacjentowi na fotelu podczas trwania zabiegu stomatologicznego.

Mikroskop stomatologiczny

Widzieć więcej, to rozumieć więcej. Nowoczesne leczenie kanałowe to precyzja w skali mikro, dlatego nasze kliniki są wyposażone w najnowocześniejsze mikroskopy Carl Zeiss oraz SELIGA, pozwalające na przeprowadzanie zabiegów z ogromną precyzją i skutecznością. Podczas leczenia kanałowego pracujemy w 20-krotnym powiększeniu! Ponadto mikroskop umożliwia leczenie trudnych przypadków, przy których jedynym dotąd rozwiązaniem było usunięcie zęba.

Unit endodontyczny

Zaawansowana endodoncja (leczenie kanałowe) to także endometry i radiowizjografia oraz precyzyjne techniki wypełniania kanałów korzeniowych. Unit endodontyczny skraca czas trwania zabiegu w leczeniu kanałowym i pozwala na dużą dokładność i precyzję leczenie. Jest do dyspozycji zawsze gdy trzeba uratować ząb.

Monitor z kamerą wewnątrzustną

Przy każdym fotelu stomatologicznym znajduje się kamera wewnątrzustna, która służy lekarzowi do przeglądu jamy ustnej i ułatwia planowanie leczenia. Kamera pozwala pokazać Pacjentowi jego uzębienie w powiększeniu na monitorze zamontowanym przy fotelu dentystycznym. Dzięki niej możesz zobaczyć jak wyglądają Twoje zęby przed i po czyszczeniu, leczeniu czy wybielaniu.