Chirurgia stomatologiczna - Luxdentic Warszawa - Polecani specjaliści

Dental surgery

Chirurgia stomatologiczna kojarzy się głównie z usuwaniem zębów (ekstrakcja). Obecnie obejmuje ona szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej, umożliwia także utrzymanie zębów objętych procesami chorobotwórczymi. Nasi specjaliści nie tylko sprawnie usuwają zęby, lecz także korygują kształt i wielkość dziąseł oraz uzupełniają braki kostne (odbudowa kości).

Najczęściej wykonywanymi przez nas zabiegami chirurgii stomatologicznej są ekstrakcje (usunięcie) zębów czy podcięcie wędzidełka. Nasi chirurdzy zajmują się także skomplikowanymi zabiegami, tj. odbudowa kości, podniesienie dna zatoki szczękowej, pokrycie recesji dziąsła, usuwanie torbieli czy kiretaże chirurgiczne.

Wszystkie zabiegi chirurgii szczękowej wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, co gwarantuje bezbolesność zabiegów. Wykorzystujemy zdjęcia RTG tj. zdjęcie tomograficzne, pantomograficzne lub RVG, czyli zdjęcie zębowe (celowane).

chirurg szczekowy, usuwanie osemki, zatrzymana osemka

Jakie zabiegi wykonujemy?

Jakie zabiegi wykonujemy?

Naszym Pacjentom oferujemy pełen zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej, w tym najczęściej wykonywane ekstrakcje, czyli usunięcie zębów, których nie daje się uratować w toku leczenia zachowawczego oraz ekstrakcje zatrzymanej ósemki.

Nasi specjaliści zajmują się także usuwaniem zębów zatrzymanych, złamanych lub niewyrzniętych, koniecznych do usunięcia w toku leczenia ortodontycznego lub protetycznego. Wykonują resekcje wierzchołków korzeni, która polega na odcięciu wierzchołka korzenia wraz z otaczającą go zmianą, odbudową tkanki kostnej (augmentacja) czy podniesienie dna zatoki szczękowej.

Wykonujemy również zabiegi tj.:

 • pokrycie recesji dziąsła,
 • korekta dziąsłowego uśmiechu (tzw. gummy smile)
 • usuwanie torbieli,
 • usuwanie zmian patologicznych na policzku, wardze, dziąśle,
 • podcięcie wędzidełka,
 • kiretaż otwarty.

Kiedy powinieneś zgłosić się do chirurga?

Kiedy powinieneś zgłosić się do chirurga?

Zgłoś się pilnie do stomatologa jeśli zaobserwujesz u siebie choćby jeden z poniższych objawów:

 • ból z tyłu szczęki,
 • obrzęk,
 • zaczerwienione bądź krwawiące w tym miejscu dziąsło,
 • podwyższoną temperaturę ciała (stan podgorączkowy),
 • nieświeży oddech,
 • dziwny smak w ustach,
 • bóle głowy,
 • spuchnięty policzek.

Może to być problem z ósemką. Nieleczenie tej sytuacji spowoduje nasilenie objawów, a w konsekwencji poważne powikłania i coraz większe ryzyko związane z przeprowadzaniem zabiegu usunięcia zęba mądrości.

Pamiętaj, że ekstrakcja zęba jest ostatecznością i w Luxdentic dokładamy wszelkich starań, wykorzystując najnowsze osiągnięcia stomatologii, aby to tego nie dopuścić.

Ile kosztuje usunięcie ósemki?

Ile kosztuje usunięcie ósemki?

Cenę usunięcia zęba ósmego Pacjent dowiaduje się dzwoniąc do nas pod nr 530 330 530 lub 530 300 030.

Aby poznać dokładny koszt, musimy wiedzieć, czy ósemka jest wyrżnięta, czy zatrzymana lub ukruszona. Znieczulenie podczas zabiegu oraz szycie rany, jeśli jest potrzebne, jest w cenie leczenia. Zdjęcie szwów tydzień po zabiegu jest bezpłatne. Ceny przykładowe: Usunięcie ósemki – 500 zł, Usunięcie ósemki zatrzymanej – 600 zł.

Po co nam gaz rozweselający?

Po co nam gaz rozweselający?

Dla Pacjentów, którzy boją się dentysty albo czują lęk przed bólem na fotelu stomatologicznym, mamy rozwiązanie – sedacja wziewna, czyli leczenie z użyciem gazu rozweselającego.

Sedacja wziewna polega na podaniu Pacjentowi bezpośrednio przed zabiegiem specjalnej maseczki, przez którą podawany jest gaz rozweselający. Sedacja natychmiast powoduje rozluźnienie u Pacjenta, co jednocześnie zmniejsza odczuwany przez niego niepokój i wprowadza go w stan pełnego rozluźnienia.

Przy zastosowaniu sedacji wziewnej Pacjent jest cały czas świadomy i reaguje na wszystkie polecenia lekarza. Gaz rozweselający nie otępia i pozwala utrzymać z Pacjentem pełny kontakt. Przestaje działać już po krótkiej chwili, dzięki czemu można prowadzić samochód już 20 minut po zakończeniu wizyty.

Nasi Pacjenci często wybierają usuwanie ósemek z podaniem gazu rozweselającego.

Nasi eksperci

Adrianna Woźniak stomatolog

Lek. stom. Adrainna Woźniak
Ekspert w zakresie: chirurgia stomatologiczna, periodontologia

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od trzeciego roku studiów szczególnie interesowała się chirurgią stomatologiczną. Staż podyplomowy realizowała w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii WUM, uczestnicząc dodatkowo w wolontariacie w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej. Na co dzień w Luxdentic wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej: ekstrakcje zębów zatrzymanych, resekcje wierzchołków korzeni, wyłuszczanie torbieli, plastykę wyrostka zębodołowego. Podczas przyjmowania Pacjentów zawsze uśmiechnięta i spokojna, fachowa i opanowana. Celem zawodowym jest dla niej dalszy rozwój w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, w szczególności w zakresie implantologii. Ma także w planach specjalizację.