Protetyka cyfrowa CEREC w Luxdentic - leczenie 1 wizytowe

Protetyka CEREC

Własna cyfrowa pracownia protetyczna w Luxdentic!

Protetyka CEREC w 10-lecie istnienia Luxdentic! Z dumą udostępniamy naszym Pacjentom cyfrową pracownię protetyczną, opartą o laboratoryjny system CAD/CAM marki Sirona. Nasza pracownia umożliwia teraz pełną integrację pracy naszych techników protetycznych z posiadanymi przez nas skanerami wewnątrzustnymi, z których korzystają lekarze dentyści podczas Twojej wizyty w gabinecie.

Naszym celem jest zapewnienie najkrótszego czasu realizacji Twojego leczenia protetycznego, włącznie z wykonywaniem rekonstrukcji ceramicznych podczas jednej wizyty. Główną zaletą technologii CEREC jest dokładność odtworzenia anatomicznego kształtu korony zęba (do 1/4 grubości włosa!), to również duża oszczędność Twojego czasu, ponieważ możliwe jest wykonanie korony, licówki czy mostu nawet w 1 dzień, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy oraz od uwarunkowań w ustach Pacjenta.

1562857484862
1545316101685

Zalety protetyki CEREC vs leczenie tradycyjne

CEREC vs tradycyjna protetyka

Dzięki własnej pracowni i technologii CEREC (CERamic REConstruction, tj. odbudowa ceramiczna) możemy zaoferować naszym Pacjentom jednowizytowe leczenie stomatologiczne. Przy pomocy systemu CAD/CAM (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing, tj. komputerowo wspomagane projektowanie i wytwarzanie elementów protetycznych) uzupełnienia porcelanowe w postaci koron, licówek i wypełnień inlay/onlay są opracowywane nawet w kilkanaście minut!

Najważniejsze zalety protetyki CEREC (CERamic REConstruction):

 • brak tradycyjnych wycisków
 • dokładność odwzorowania powierzchni zęba do ¼ grubości włosa
 • brak kosztów związanych ze stosowaniem uzupełnień tymczasowych (dotyczy prac wykonywanych z porcelany E.max)
 • brak dodatkowych wizyty na przymiarki pracy
 • korzystamy z materiałów najwyższej jakości, które nie wywołują żadnych reakcji alergicznych u Pacjentów
 • prace wykonane w systemie CEREC odznaczają się dużą większą trwałością i odpornością na uszkodzenia niż tradycyjne
 • całość leczenia odbywa się podczas jednej wizyty w gabinecie!

Technologia CAD/CAM służy do wykonywania rekonstrukcji zębów lub tworzeniu elementów zastępujących naturalne uzębienie jak: korony pełnoceramiczne, inlay, onlay, licówki, mosty pełnoceramiczne, korony na implantach.

Korony i mosty porcelanowe

Licówki porcelanowe CEREC

Korony i protezy na implantach

Inlay, Onlay, Overlay (nakłady)

Twoje leczenie protetyczne podczas 1 wizyty

Od teraz typowe, 4-etapowe leczenie: (1) opracowanie i skanowanie zębów, (2) cyfrowe projektowanie, (3) stworzenie uzupełnienia protetycznego i (4) cementowanie w ustach Pacjenta – będzie możliwe do zrealizowania podczas jednej Twojej wizyty w gabinecie.

Cały proces zaczyna się od zeskanowania zębów Pacjenta, następnie komputer precyzyjnie opracowuje koronę, most lub licówkę. Projekt zębów przesyłany jest w postaci pliku do frezarki. Frezarka automatycznie wycina z ceramicznego bloczku zaprojektowane przez dentystę elementy uzębienia. Kilkanaście minut później, Pacjent otrzymuje gotową pracę, która od razu zostaje zacementowana w ustach Pacjenta.

Nasi lekarze i technicy używają nowoczesnych skanerów stomatologicznych, zintegrowanych z systemem CAD/CAM (czyli programem dedykowanym do projektowania) oraz CEREC – do realizacji odbudowy protetycznej. Bliska współpraca dentysty i technika z wykorzystaniem tych technologii gwarantuje najwyższą jakość każdej wyprodukowanej korony czy licówki, a także znacząco skraca czas leczenia protetycznego.

1487188238304 (1)

Skanujemy

1562857484862

Projektujemy

1545316101685

Wykonujemy

1549238442116

Oddajemy

1487188238304 (1)

Skanujemy

1562857484862

Projektujemy

1545316101685

Wykonujemy

1549238442116

Oddajemy

Ile kosztuje korona CEREC?

Ceny koron, licówek czy mostów wykonywanych w systemie CEREC nie różnią się od cen prac wykonywanych metodą tradycyjną. Jednak oszczędność dla Pacjenta jest znacząca, ponieważ związana jest:

 • z brakiem kosztu uzupełnień tymczasowych (przy procedurze: korona jednego dnia)
 • z oszczędnością czasu, ponieważ nie ma konieczności przychodzenia na kilka wizyt związanych z przymiarkami

Przykładowe ceny protetyki CEREC:

 • korona pełnoceramiczna: 2 000 zł – 2 200 zł
 • licówka porcelanowa: 2 200 zł
 • Inlay/Onlay porcelanowy: 2 000 zł
 • korona pełnoceramiczna na implancie: 3 200 zł – 3 500 zł
 • konsultacja protetyczna: 130 zł

Nasi eksperci

Nasi eksperci

Lek. stom. Maciej Kopiński
Ekspert w zakresie: protetyka CEREC, stomatologia estetyczna

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczestnik wymiany w ramach programu Erasmus na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Podczas studiów był aktywnym członkiem koła przy Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, zdobywając I nagrodę w Kategorii Dentistry na konferencji BIMC. W okresie studiów – Prezes Białostockiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Jest zwolennikiem kompleksowego podejścia w leczeniu stomatologicznym. Planując leczenie swoich Pacjentów łączy rozległą wiedzę z różnych dyscyplin stomatologicznych. Protetyka stomatologiczna to jego pasja, zaś usuwanie zębów to jego hobby. Umiejętnie łączy funkcje i estetykę podczas przywracania uśmiechu swoim Pacjentom. W Luxdentic zajmuje się stałymi rekonstrukcjami protetycznymi (korony, mosty, licówki, flow injection). Przyjmuje także Pacjentów w. angielskim i j. włoskim.