Tomografia, pantomogram, RVG - Diagnostyka RTG - www.luxdentic.pl

Tomografia i RTG

Tomografia i pantomogram w Luxdentic to narzędzia, których używa dobry stomatolog, dlatego obok wiedzy i doświadczenia naszych lekarzy duże znaczenie ma nowoczesny sprzęt diagnostyczny, którego używamy. W klinikach Luxdentic korzystamy z nowoczesnych urządzeń stomatologicznych: tomografia, pantomogram, radiowizjografia. To one pozwalają nam osiągać najlepsze efekty leczenia i przeprowadzać leczenie w najbardziej komfortowy sposób dla Pacjenta.

klinika stomatologiczna

Czy wiesz, że...

w naszych klinikach na Pradze Południe i na Ursynowie podczas wizyty możemy wykonać pełną i natychmiastową diagnostykę RTG: tomografię, pantomogram i małe zdjęcie rentgenowskie zęba RVG.

klinika stomatologiczna

Tomografia komputerowa

Tomografia komputerowa to najbardziej precyzyjnej diagnostyka w leczeniu, dlatego w Luxdentic używamy jednego z najnowocześniejszych tomografów komputerowych na świecie, NewTom Giano. To urządzenie daje niespotykane dotąd w stomatologii możliwości diagnostyczne, niezwykle przydatne w implantologii, chirurgii stomatologicznej lub leczeniu kanałowym.

Tomograf umożliwia wykonywanie bardzo precyzyjnych zdjęć przy niewielkiej dawce promieniowania. Dzięki wykonanej tomografii, lekarz otrzymuje trójwymiarowy obraz kości, co umożliwia jeszcze dokładniejsze planowanie całego leczenia.

dentysta warszawa, stomatologia warszawa

Pantomogram

Nie ma precyzyjnej stomatologii bez precyzyjnej diagnozy. Nasza pracownia rentgenowska pozwala na znakomitą, cyfrową diagnostykę, która jest podstawą wszystkich dalszych zabiegów. Każdemu nowemu Pacjentowi wykonujemy zdjęcie panoramiczne – pantomogram, pozwalający na wcześniejsze wykrycie problemu, który jest niewidoczny przy zwykłym badaniu, a z czasem może stać się groźny zarówno dla kondycji zębów jak i całego organizmu.

klinika stomatologiczna warszawa

Radiowizjografia

Każdy gabinet jest wyposażony w aparaty do radiowizjografii (RVG), czyli do wykonywania zdjęć zębowych. Są one niezbędne podczas leczenia kanałowego czy chirurgicznego. Dają nieocenioną możliwość kontrolowania przebiegu leczenia w czasie pracy oraz umożliwiają wykonanie zdjęcia Pacjentowi na fotelu podczas trwania zabiegu stomatologicznego.

leczenie kanałowe pod mikroskopem

Mikroskop stomatologiczny

Widzieć więcej, to rozumieć więcej. Nowoczesne leczenie kanałowe to precyzja w skali mikro, dlatego nasze kliniki są wyposażone w najnowocześniejsze mikroskopy Carl Zeiss oraz SELIGA, pozwalające na przeprowadzanie zabiegów z ogromną precyzją i skutecznością. Podczas leczenia kanałowego pracujemy w 20-krotnym powiększeniu! Ponadto mikroskop umożliwia leczenie trudnych przypadków, przy których jedynym dotąd rozwiązaniem było usunięcie zęba.

Unit endodontyczny

Zaawansowana endodoncja (leczenie kanałowe) to także endometry i radiowizjografia oraz precyzyjne techniki wypełniania kanałów korzeniowych. Unit endodontyczny skraca czas trwania zabiegu w leczeniu kanałowym i pozwala na dużą dokładność i precyzję leczenie. Jest do dyspozycji zawsze gdy trzeba uratować ząb.

Monitor z kamerą wewnątrzustną

Przy każdym fotelu stomatologicznym znajduje się kamera wewnątrzustna, która służy lekarzowi do przeglądu jamy ustnej i ułatwia planowanie leczenia. Kamera pozwala pokazać Pacjentowi jego uzębienie w powiększeniu na monitorze zamontowanym przy fotelu dentystycznym. Dzięki niej możesz zobaczyć jak wyglądają Twoje zęby przed i po czyszczeniu, leczeniu czy wybielaniu.