Czyszczenie zębów - Skaling i piaskowanie zębów - Praga Płd. i Ursynów

Czyszczenie zębów

Aby mieć piękny uśmiech, niezbędna jest regularna higiena jamy ustnej. Codzienne czyszczenie zębów – szczotkowanie, używanie nici dentystycznej i płukanie zębów mogą jednak nie wystarczyć. Dlatego w utrzymaniu zdrowia i higieny jamy ustnej tak ważne są regularne przeglądy stanu zębów, a także zabiegi zabezpieczające zęby przed próchnicą.

Wśród zabiegów profilaktyki jamy ustnej, do najważniejszych zaliczamy: skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie – czyszczenie zębów z osadu nazębnego, fluoryzacja oraz lakowanie.

Podczas zabiegu lekarz lub dyplomowana higienistka wykonuje także instruktaż higieny jamy ustnej, a także motywuje Pacjenta do prawidłowego dbania o zęby i jamę ustną. Nauka prawidłowych technik szczotkowania zębów, dobór szczoteczki, nici dentystycznych, płukanki, irygatory to element tak samo ważny, jak sam zabieg.

czyszczenie kamienia, skaling, piaskowanie zebow

JAKIE ZABIEGI WYKONUJEMY


SKALING, czyli usuwanie kamienia nazębnego, to zabieg konieczny ze względów higienicznych i estetycznych.

Skaling jest wykonywany za pomocą skalera ultradźwiękowego. Zabieg usuwa kamień nazębny, wykorzystując drgania o wysokiej częstotliwości, które go rozbijają. Skaling powinien być wykonywany 1-2 razy w roku, a w przypadku zmian zapalnych dziąseł, nawet 3-6 razy w roku. Usuwanie kamienia nazębnego w jego wczesnej postaci chroni zęby przed dalszym odsłanianiem szyjek zębowych, dlatego skaling jest zalecany dla osób ze skłonnością do paradontozy.


PIASKOWANIE usuwa osad nazębny i przebarwienia spowodowane przez m.in.: palenie tytoniu, kawę, herbatę, napoje.

W zależności od stanu uzębienia należy go wykonywać co 4-6 miesięcy. Piaskowanie zębów stanowi uzupełnienie skalingu. Wykonywane jest w celu usunięcia osadów oraz oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych z trudno dostępnych miejsc. Zabieg jest bezbolesny.

Piaskowanie wykonuje się przy pomocy specjalnego aparatu, w którym mieszany jest dwuwęglan sodu, woda i powietrze. Taka mieszanka, wydostając się pod dużym ciśnieniem ze specjalnej  końcówki, pozwala na skuteczne usuwanie osadów z powierzchni szkliwa. Piaskowanie stosuje się także jako zabieg przygotowujący do wybielania zębów i  skalingu.


LAKIEROWANIE i POLISHING po profesjonalnym czyszczeniu zębów wskazane jest lakierowanie zębów fluorem.

Lakierowanie fluorem (fluoryzacja) wzmacnia zęby i powoduje większą odporność na próchnicę. Profesjonalna fluoryzacja powinna być wykonywana przynajmniej dwa razy do roku. Pacjenci odwiedzający kliniki Luxdentic mogą skorzystać z każdej z tych usług zarówno w formie pojedynczego zabiegu jak i kompleksowego pakietu wszystkich wymienionych wyżej usług. Polishing zębów, polega na dokładnym wygładzeniu powierzchni zębów szczoteczką i gumek z pastą polerską.

ILE KOSZTUJE CZYSZCZENIE ZĘBÓW


Gabinetowe czyszczenie zębów z kamienia i osadów kosztuje od 330 zł do 350 zł, w zależności, czy wybieramy jeden zabieg czy komplet, np. pakiet skaling z piaskowaniem i fluoryzacją z polerowaniem. Na koszt zabiegu wpływa wiele czynników, ale liczy się przede pracochłonność i rozległość zabiegu. Szczegółowy cennik zobacz tutaj.