Implanty zębowe Warszawa | Doświadczeni lekarze | www.luxdentic.pl

Implanty zębowe

Implanty zębowe to nowoczesny i estetyczny sposób uzupełniania brakujących zębów, bez zbędnego szlifowania i ingerowania w zdrowe zęby. Poprzez precyzyjny zabieg, w kości umieszcza się implant zębowy, tzw. sztuczny korzeń, aby na nim odbudować piękną porcelanową koronę zastępującą ząb.

W Luxdentic zapewniamy zabiegi wszczepiania implantów zębowych na najwyższym światowym poziomie.

Implanty zębowe w Luxdentic to sprawdzone systemy implantologiczne Straumann i Neodent, gwarantujące trwałość implantów i skuteczność leczenia. Nasi lekarze implantolodzy mają wieloletnie doświadczenie chirurgiczne poparte certyfikatami krajowych i zagranicznych uczelni oraz są członkami prestiżowych stowarzyszeń implantologicznych.

implanty zębowe warszawa

Obecnie leczenie implantologiczne należy do najbezpieczniejszych i przewidywalnych metod leczenia, których celem jest uzupełnienie braków zębowych. Z danych medycznych wynika, że odsetek integracji implantu z kością wynosi ok. 96-98%. Pozostałe kilka procent jest spowodowanych wystąpieniem różnych czynników ryzyka, np. złą higieną jamy ustnej, paleniem papierosów, niestosowaniem zaleceń pozabiegowych przez Pacjenta, osteoporozą, cukrzycą.

Implant zębowy

To rodzaj specjalnej śruby, która wkręcona w kość szczęki lub żuchwy zastępuje korzeń brakującego zęba. Nie wymaga zbędnego szlifowania i ingerowania w sąsiadujące zdrowe zęby.

W klinikach Luxdentic stosujemy wyłącznie implanty tytanowe oraz tytanowo-ceramiczne (Roxolid). Implant po umieszczeniu w kości zrasta się z nią. Ten etap nazywamy osteointegracją i trwa on około 2-3 miesiące.

Jak przebiega zabieg

Implant wszczepiamy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu Pacjent czuje się komfortowo, a zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Okres zrastania się implantu z kością, nazywany osteointegracją, trwa około 2-3 miesięcy, w zależności czy to szczeka czy żuchwa. Ten czas może się różnić w zależności od stanu zdrowia Pacjenta, rodzaju implantu, jakości i ilości kości oraz miejsca wszczepu implantu.

Odbudowa zęba

Po około 2-3 miesiącach, na implancie za pomocą (specjalnych) łączników protetycznych osadzana jest korona, proteza lub most protetyczny.

Stosujemy łączniki tytanowe lub równie wytrzymałe, ale bardziej estetyczne łączniki cyrkonowe.

W przypadku przednich zębów – ze względu na wysoką estetykę – najczęściej stosujemy korony pełnoceramiczne, identyczne jak zęby własne Pacjenta.

W klinikach Luxdentic stosujemy najlepsze systemy implantologiczne, sprawdzone przez naszych lekarzy i dobrane do potrzeb naszych pacjentów. Są to systemy implantologiczne Straumann oraz Neodent. Gwarancja na te implanty jest dożywotnia.

Odzyskaj piękny uśmiech

Umów się na konsultację implantologiczną do specjalisty! Zdjęcie tomograficzne lub pantomogram wykonamy bezpłatnie.

implanty promo FB

Mam już implant i co dalej?

Nasz ekspert

Bernard Zadrożny, implanty zębowa warszawa

Lek. stom. Bernard Zadrożny
Ekspert w zakresie: implantologia, chirurgia, implantoprotetyka

Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1999 roku czynnie zajmuje się implantologią stomatologiczną. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. W 2009 roku uzyskał tytuł implantologa na Uniwersytecie we Frankfurcie. Uczestniczył w wielu konferencjach i kursach w Polsce i za granica m.in. w Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W 2012 ukończył studia masterskie o profilu implantologicznym na Uniwersytecie we Frankfurcie. Posiada ponad 16-letnie doświadczenie kliniczne w wielu systemach implantologicznych. W swoim dorobku zawodowym ma ponad 5.000 wszczepionych implantów. Jego główne zainteresowania zawodowe związane są z tematyką zaawansowanej chirurgii implantologicznej, technik augmentacyjnych oraz różnych sposobów rehabilitacji protetycznej Pacjenta.

dentysta warszawa, stomatologia warszawa

Lek. stom. Piotr Stępień
Ekspert w zakresie: implantologia, chirurgia, implantoprotetyka

Ukończył studia na wydziale Stomatologii Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów odbywał praktyki m. in. w Niemczech na Uniwersytecie Goethego w Berlinie. W roku 2010 uzyskał tytuł specjalisty chirurgii stomatologicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stale uczestniczy w krajowych i zagranicznych szkoleniach, by rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie chirurgii i implantologii. Uczestniczył w szkoleniach zorganizowanych m. in. w USA, Izraelu oraz Niemczech. W 2015 ukończył 2 letnie szkolenie Curriculum Implantologiczne w Instytucie Goethego we Frankfurcie (Międzynarodowy certyfikat umiejętności implantologicznych).

Najczęściej zadawane pytania o implanty zębowe

Czy implanty można wszczepić od razu?

Implanty zębowe można wszczepić podczas tego samego zabiegu chirurgicznego, w którym usuwa się ząb lub po urazie albo po upływie jakiegoś czasu bez zęba, nawet przez lata. Zawsze będzie to zależało od stanu zdrowia pacjenta i zadecyduje o tym lekarz specjalista.

Jak długo trwa zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Wszczepienie jednego implantu zębowego trwa około 15 minut. Czas trwania całego zabiegu zależy od liczby implantów. Długość dalszego leczenia zależy od potrzeb Pacjenta, w tym między innymi od warunków kostnych Pacjenta czy planowanej liczby wszczepianych implantów zębowych.

Czy zabieg implantacji jest bolesny?

Zabieg wszczepienia implantu zębowego nie jest bardziej bolesny od typowych zabiegów stomatologicznych i może zostać przeprowadzony przy znieczuleniu miejscowym, a niekiedy z zastosowaniem znieczulenia ogólnego. Istnieje możliwość wystąpienia niewielkich obrzęków, ale dolegliwości z nimi związane są porównywalne z tymi po standardowym zabiegu usunięciu zęba. Te dolegliwości można złagodzić stosując powszechnie dostępne leki i Pacjent może wrócić do funkcjonowania w normalny sposób jeszcze tego samego dnia po zabiegu lub po kilku dniach od zabiegu.

Jak należy dbać o jamę ustną po wszczepieniu implantów zębowych?

Podczas procesu zachodzącego po wszczepieniu implantów należy unikać sytuacji zagrażających leczeniu, czyli zakażeń i palenia papierosów. Prawidłowa higiena i dbałość o zdrowie przyzębia pozwolą uniknąć wystąpienia zakażeń. Palacze narażeni są na większe ryzyko zaburzenia procesu osseointegracji (integracja implantu z kością), ponieważ tytoń zwęża naczynia krwionośne, co powoduje zmniejszenie dopływu krwi i tym samym zaburzenie normalnego procesu osstoeintegracji i zwiększa ryzyko nieudanej integracji implantu zębowego. Nadmierny nacisk na niedawno wszczepiony implant zębowy może spowodować jego przemieszczenie i zakłócenie procesu zrastania z kością, z tego względu należy bardzo zwracać uwagę na przestrzeganie diety wskazanej przez lekarza prowadzącego.

Czy odczuwa się różnicę między implantami zębowymi i naturalnymi zębami?

Nie, różnica jest niewyczuwalna.

Czy ktoś zauważy, że mam implanty zębowe?

Nie. Praktycznie niemożliwe jest odróżnienie zęba naturalnego od zęba wspieranego implantem zębowym, prawdopodobnie sami Państwo znają osoby noszące implanty tego Państwo nie zauważyli.

Czy implanty zębowe są wykrywane przez wykrywacze metalu?

Nie. Implanty zębowe są wykonane z tytanu i nie są wykrywane przy użyciu tych systemów. Tytanowe implanty nie stanowią też przeciwwskazania do wykonywania rezonansu magnetycznego.

Czy jeśli mam alergię na metale, możliwe jest odrzucenie implantu zębowego?

Tytan, z którego produkuje się implanty dentystyczne jest metalem, który nie wykazuje żadnej reakcji toksycznej ani drażniącej żywe tkanki, co znaczy, że organizm nie rozpoznaje go jako ciała obcego, stąd też wystąpienie reakcji odrzucenia lub reakcji alergicznej na ten rodzaj materiału jest praktycznie niemożliwe.

Czy można stosować implanty, jeśli się na coś choruje?

Choroby takie jak cukrzyca, osteoporoza nie stanowią zawsze bezwzględnych przeciwwskazań i o ile są chorobami kontrolowanymi przez lekarza, dlatego też należy poinformować o nich specjalistę, aby ten mógł podjąć prawidłową decyzję.

Czy można wszczepić implanty zębowe podczas ciąży?

W przypadku kobiet w ciąży może być zalecane zaczekanie i wszczepianie implantów zębowych po porodzie, chociaż to będzie zależało od czasu potrzebnego na przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantów zębowych i od stopnia zaawansowania ciąży. W każdym przypadku decyduje lekarz specjalista.