Odbudowa zębów na implantach

Odbudowa zębów na implantach to etap, który następuje po wszczepieniu implantu zębowego. Implanty zębowe po umieszczeniu w kości szczęki i żuchwy zrastają się z nią. Po okresie zrośnięcia osadzony implant staje się fundamentem dla protetycznego uzupełnienia, czyli korony, mostu lub protezy.

Odbudowa zębów na implantach odbywa się przy pomocy (specjalnych) łączników protetycznych. Na nich osadzana jest korona lub most. Elementami łączącymi implanty z protezami są specjalne lokatory, belki lub teleskopy. Standardowo stosuje się łączniki tytanowe lub równie wytrzymałe, ale bardziej estetyczne łączniki cyrkonowe.

Na implantach osadza się korony,  w przypadku przednich zębów – ze względu na wysoką estetykę – są to najczęściej korony cyrkonowe. Korona cyrkonowa jest najbardziej zaawansowanym technologicznie osiągnięciem współczesnej stomatologii.

implanty warszawa, korona na implancie warszawa

Odbudowa zębów na implantach – jeśli brakuje Ci 1 zęba

Wówczas rozwiązaniem jest pojedyncza korona protetyczna. Implant zastępuje brakujący korzeń zęba pozostawiając sąsiadujące zdrowe zęby nietknięte.

odbudowa zębów na implantach
implanty zębowe warszawa
implant zębowy warszawa cena

Odbudowa zębów na implantach – jeśli brakuje Ci 2 lub więcej zębów

Most protetyczny oparty na 2 lub więcej implantach. Zaletą mostów na implantach jest to, że zdrowe zęby sąsiadujące pozostają nietknięte. Implant ponadto działa jako podparcie dla korony przenosząc siły gryzienia na kość, zapobiegając jej zanikowi.

implanty zębowe warszawa
implanty zębowe warszawa
implanty zębowe warszawa

Odbudowa zębów na implantach [na lokatorach]- przy bezzębiu

Gdy tradycyjna proteza ma problemy z dopasowaniem i utrzymaniem, korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się proteza wyjmowana, osadzona na implantach. Wówczas wszczepiane są 4 implanty, na nich za pomocą łączników typu lokatory/zatrzaski mocowana jest proteza. Implanty umożliwiają wykonanie górnej protezy bez płyty podniebiennej. Poprawia się czucie smaku, jest więcej miejsca dla języka. Protezy na implantach to dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy wcześniej nie byli zadowoleni z użytkowania protez wyjmowanych.

implanty zebowe warszawa
implanty zębowe warszawa
implanty zębowe warszawa
  • Proteza oparta na implantach zapewnia lepsze dopasowanie oraz wyższą stabilność niż tradycyjna proteza
  • Implanty pełnią rolę zakotwienia dla protezy, aby zapewnić jej stabilność
  • Proteza jest wyciągana dla przeprowadzenia codziennych zabiegów higienizacyjnych.

Odbudowa zębów na implantach [stała]- przy bezzębiu

Alternatywą do wyjmowanej protezy jest most protetyczny oparty na 6 implantach. Most jest cementowany lub przykręcony do implantów na stałe. Takie rozwiązanie jest wygodne i komfortowe, pozostaje bezpiecznie na miejscu, wygląda naturalnie i wymaga mniej uwagi w codziennym użytkowaniu i pielęgnacji.

implanty zębowe warszawa
implanty zębowe warszawa
implanty zebowe warszawa

Już dziś sprawdź naszą specjalną ofertę na implanty zębowe z odbudową protetyczną.

Nasi eksperci

Bernard Zadrożny, implanty zębowa warszawa

Lek. stom. Bernard Zadrożny
Ekspert w zakresie: implantologia, chirurgia, implantoprotetyka

Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1999 roku czynnie zajmuje się implantologią stomatologiczną. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. W 2009 roku uzyskał tytuł implantologa na Uniwersytecie we Frankfurcie. Uczestniczył w wielu konferencjach i kursach w Polsce i za granica m.in. w Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W 2012 ukończył studia masterskie o profilu implantologicznym na Uniwersytecie we Frankfurcie. Posiada ponad 16-letnie doświadczenie kliniczne w wielu systemach implantologicznych. W swoim dorobku zawodowym ma ponad 5.000 wszczepionych implantów. Jego główne zainteresowania zawodowe związane są z tematyką zaawansowanej chirurgii implantologicznej, technik augmentacyjnych oraz różnych sposobów rehabilitacji protetycznej Pacjenta.

Dariusz Ćwik, protetyka warszawa, dobry protetyk

Lek. stom. Dariusz Ćwik
Ekspert w zakresie: protetyka, implantoprotetyka

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Stale poszerza swoją wiedzę, biorąc czynny udział w licznych szkoleniach i konferencjach stomatologicznych rozwijających przede wszystkim umiejętności praktyczne. Szczególnie interesuje się nowoczesnym leczeniem protetycznym oraz endodoncją (leczenie kanałowe). W Luxdentic zajmuje się protetyką stałą (korony, mosty protetyczne, licówki, wkłady koronowo-korzeniowe lane i z włókien szklanych), ruchomą (protezy szkieletowe i osiadające), implantoprotetyką (korony i protezy na implantach), jak również leczeniem bruksizmu (zgrzytanie zębami). Swoim Pacjentom zapewnia najwyższą jakość usług oraz indywidualne podejście. Prywatnie wielbiciel aktywnego wypoczynku, w tym piłki nożnej. Wolny czas spędza podróżując po ciekawych zakątkach Polski i świata.

Lek. stom. Julian Syvak
Ekspert w zakresie: protetyka, implantoprotetyka, chirurgia

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W swojej pracy w Luxdentic skupia się głównie na cyfrowej protetyce stomatologicznej z wykorzystaniem skanera wewnątrzustnego oraz planuje odbudowy protetyczne w systemie CEREC. Wykonuje także rekonstrukcje uśmiechu z zakresu stomatologii estetycznej. Podczas pracy korzysta z najnowszych technik leczenia, które zwiększają satysfakcję Pacjentów. Zadowolenie Pacjentów motywuje go do ciągłego doskonalenia umiejętności poprzez kursy i szkolenia, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zapisz się na konsultację

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.