Aparat INVISALIGN - Luxdentic Warszawa - Praga Płd. i Ursynów

Aparat Invisalign®

Aparat Invisalign stał się w ostatnich latach synonimem „niewidocznej” ortodoncji. Oferuje Pacjentom atrakcyjną alternatywę do tradycyjnych aparatów stałych. Invisalign to zestaw praktycznie niewidocznych, wyjmowanych silikonowych nakładek, które są dokładnie dopasowane do Twoich zębów.

Co dwa tygodnie zmieniasz alignery Invisalign (nakładki) na kolejne, zgodnie z planem leczenia ustalonym przez Twojego ortodontę, stopniowo przesuwając zęby w kierunku idealnego uśmiechu.

Pacjenci bardzo cenią sobie fakt, że mogą zdejmować nakładki do jedzenia, picia i okazjonalnych wydarzeń specjalnych czy ważnych okazji biznesowych. Lubią to, że mogą zdjąć nakładki do szczotkowania zębów i czyszczenia nicią dentystyczną, dzięki czemu łatwiej utrzymać zęby w idealnym stanie przez cały okres leczenia.

Aparat Cię nie ogranicza i to on dopasowuje się do Twoich potrzeb!

Który aparat INVISALIGN ® jest dla Ciebie?

Choć zapewne wielu z Was słyszało o niewidocznych aparatach Invisalign, to nie zawsze wiecie, że istnieje cały szereg aparatów Invisalign do wyboru, w zależności od tego, jaką wadę zgryzu mamy do leczenia – Invisalign Comprehensive, Invisalign Moderate, Invisalign Express oraz Invisalign Lite.

Invisalign Comprehensive

Invisalign Comprehensive to najbardziej znany aparat Invisalign. Większość Pacjentów jest leczonych za pomocą właśnie tej wersji, ponieważ może on skorygować szeroki zakres wad zgryzu, tj. przodozgryz, zgryz głęboki, zgryz otwarty, zgryz krzyżowy, szparowatość, stłoczenie. Invisalign Comprehensive to nakładki przezroczyste (nikt nie zauważy, że nosisz aparat!), komfortowe i zdejmowalne!

Invisalign Moderate

Został opracowany specjalnie z myślą o nastolatkach i ma wiele specjalnych funkcji, które zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia potrzeb młodszych Pacjentów. Należą do nich wskaźniki zużycia, które blakną od niebieskiego do przezroczystego i pomagają w regularnym noszenieniu nakładek Invisalign, a także sprytną konstrukcję umożliwiającą wyrzynanie się zębów stałych.

Invisalign Express

Aparat Invisalign Express składa się z zaledwie siedmiu zestawów alignerów (silikonowych nakładek) i został opracowany w celu leczenia przypadków prostych, niedużych wad zgryzu w bardzo krótkim czasie, bo zaledwie w trzy miesiące.

Invisalign Lite

Jeśli twoja wada zgryzu jest zbyt skomplikowana dla aparatu Invisalign i7, możesz wybrać Invisalign Lite. Ta metoda leczenia ma na celu leczenie przypadków od prostych do umiarkowanych w około 7 miesięcy (14 zestawów nakładek).

Jak przygotować się do wizyty?

Przed wejściem do gabinetu należy wypełnić ankietę osobową, dlatego należy pamiętać, aby mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL oraz podstawowe dane kontaktowe.

Do pierwszej wizyty potrzebne jest zdjęcie rentgenowskie pantomograficzne (OPG) oraz cefalometryczne (boczne), które ważne jest około roku. Jeśli pacjent posiada takie zdjęcie powinien je ze sobą zabrać, aby nie było potrzeby wykonywania nowego.

Lekarz po wizycie konsultacyjnej i wykonaniu zdjeć RTG – przygotuje plan leczenia, który przedstawi Pacjentowi na kolejnej wizycie.