Leczenie próchnicy - Dentysta Ursynów i Praga Płd. - www.luxdentic.pl

Leczenie próchnicy

W Luxdentic do leczenia próchnicy wykorzystujemy najwyższej jakości materiały kompozytowe. Wypełnienia ubytku, czyli plomby, mają za zadanie uzupełnić zniszczone tkanki zęba i chronić przed dalszym rozwojem próchnicy.

Dobrze zabezpieczony ząb może służyć przez długie lata, pod warunkiem zachowania właściwej higieny jamy ustnej oraz regularnych kontroli stomatologicznych.

Na wczesnym etapie próchnicy można jeszcze uniknąć borowania zęba [zobacz leczenie ICON]. Jeśli jednak nie zareagujesz w porę, próchnica posunie się wgłąb zęba, bakterie zaatakują zębinę (główną tkankę zęba), sprawiając, że stanie się ona miękka i odwapniona. W rezultacie w zębie pojawi się ubytek. Wtedy dentysta musi usunąć chorą tkankę, oczyścić dziurę, a potem wypełnić ząb odpowiednim materiałem [zobacz ofertę na leczenie ubytku].

leczenie próchnicy, stomatologia warszawa

Warunkiem utrzymania zębów w świetnej formie jest nie tylko codzienna higiena jamy ustnej szczoteczką z pastą oraz nitkowanie zębów. Niezbędne są także regularne wizyty u stomatologa co 6 miesięcy. Dzięki nim można odpowiednio wcześniej wykryć zmiany w zębach i skutecznie walczyć z próchnicą.

Ubytek 1 czy 2 powierzchniowy?

Rodzaj i wielkość wypełnienia zależy od zniszczenia zęba przez zmiany próchnicowe, a także od grubości ścianek zęba. Plomba musi być dobrana do siły, jaka działa na ząb podczas gryzienia. Niedostatecznie mocna plomba może wypaść albo spowodować pęknięcie zęba.

Zaplombowanie zęba trwa od 15 minut do 1 godziny. Dentysta musi zadbać, aby wypełnienie było szczelne, żeby nie było wokół niego szczeliny, przez która bakterie mogłyby dostać się do środka, powodując próchnicę wtórną i starannie zeszlifowane, aby było dobrze dopasowane do zgryzu. W czasie leczenia w Luxdentic wykorzystujemy najwyższej klasy wypełnienia światło-utwardzalne renomowanych producentów.

Leczymy Pacjentów w każdym wieku

Nasza oferta stomatologii zachowawczej skierowana jest zarówno do osób w każdym wieku. Dla dzieci mamy do dyspozycji kolorowe plomby, które mogą być atrakcją dla malucha oraz zachętą do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego [zob. wizyta adaptacyjna dla dzieci]. Stosuje się je do wypełniania ubytków w zębach mlecznych. Ich zaletą jest stopniowe uwalnianie fluoru, dzięki czemu chronią ząb przed nawrotem próchnicy.

Leczenie metodą ICON - na czym polega i kiedy stosujemy?

ICON został stworzony do powstrzymywania postępów próchnicy początkowej oraz eliminowania białych plam na szkliwie. Białe plamy zauważalne są w początkowych etapach rozwoju próchnicy, jak również po zdjęciu aparatu ortodontycznego (odwapnienia).

Te przebarwienia sprawiają, że nasze zęby zaczynają wyglądać mało estetycznie i tracą swój naturalny biały kolor i blask. Wówczas na pomoc przychodzi preparat żywicowy ICON. Leczenie próchnicy metodą ICON polega na usunięciu wierzchniej warstwy szkliwa, a następnie aplikacji  na zmieniony chorobowo ząb żelu zawierającego kwas solny.

Tak przygotowana powierzchnia zęba zostaje osuszona, a stomatolog aplikuje na nią żywicę ICON. Ten płynny preparat wypełnia zmiany próchnicowe, po czym twardnieje. Zapobiega to dalszej penetracji zęba przez zmiany próchnicowe i przedłuża jego żywotność. ICON to bezbolesne i nieinwazyjne leczenie, które regeneruje szkliwo, nie wymaga znieczulania ani borowania.

leczenie próchnicy icon

Nasi eksperci

Lek. stom. Justyna Felcyn
Ekspert w zakresie: endodoncja mikroskopowa, stomatologia estetyczna i dziecięca

Endodoncja nie ma dla niej żadnych tajemnic. Posiada doświadczenie w pracy w mikroskopie oraz w zakresie wypełniania kanałów na zimno i ciepło. Stale poszerza swoją wiedzę w zakresie endodoncji z endo-protetyką. Zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci, ma świetnie podejście małych Pacjentów, którzy bardzo lubią Panią Doktor. Wykonuje zabiegi ze stomatologii estetycznej, w szczególności z użyciem Enamelu oraz preparatu ICON.

Lek. stom. Patryk Wowk
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, estetyczna

Wielki pasjonat stomatologii estetycznej, niebywale cierpliwy i oddany swoim Pacjentom. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach. W Luxdentic zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą i estetyczną, w szczególności bondigiem oraz zbiegami z użyciem Enamelu oraz preparatu ICON.

Lek. stom. Paulina Witkowska
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, estetyczna, ortodoncja

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako uczestniczka licznych konferencji organizowanych przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii, zdobywała wiedzę pod okiem wielu znakomitych lekarzy z całego świata. To dzięki nim doświadczyła, jak istotne jest ciągłe dokształcanie się, tak aby każdy, nawet najbardziej nietypowy przypadek, rozwiązać jak najlepiej. Stale podnosi swoje kwalifikacje, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej stomatologii, w szczególności z zakresu stomatologii zachowawczej i odbudowy estetycznej zębów przednich. Jej głównym celem jest komfortowe i bezstresowe leczenie. Zrozumienie przez Pacjenta problemu, z którym się zgłasza, pomaga wspólnie dobrać odpowiednie, indywidualne rozwiązanie, a w przyszłości wprowadzić skuteczna profilaktykę.