Ortodonta Warszawa - Luxdentic - Praga Płd. i Ursynów

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Krzywe lub nieprawidłowo ułożone zęby to nie tylko poważny problem natury estetycznej. Zadaniem ortodoncji jest przywrócenie właściwego ustawienia zębów w łuku zębowym, a także przywrócenie prawidłowego zgryzu szczęki z żuchwą. W naszych klinikach wyleczymy każdą wadę zgryzu.

Podstawową formą leczenia wad zgryzu jest aparat ortodontyczny. Warto pamiętać, że zęby o nieprawidłowym ustawieniu są często przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem: są bardziej podatne na rozwój próchnicy, trudniejsze do oczyszczania, a zatem mogą przyczyniać się do powstawania chorób dziąseł i przyzębia (paradontozy). Mogą być też przyczyną powstawania dysfunkcji mięśnia żwaczy i stawów skroniowo-żuchwowych.

aparat ortodontyczny warszawa, ortodoncja warszawa

W leczeniu ortodontycznym nie ma ograniczeń wiekowych. W zależności od wieku pacjenta dobieramy aparaty ruchome (wyjmowane) lub stałe. Aparaty ruchome doskonale sprawdzają się w leczeniu ortodontycznym dzieci z uzębieniem mlecznym lub mieszanym. Aparaty stałe stosujemy wtedy, kiedy układ kostny jest już całkowicie rozwinięty.

Podczas wizyty konsultacyjnej odpowiadamy na nurtujące Cię pytania odnośnie leczenia ortodontycznego, zaproponujemy możliwe metody leczenia i aparaty ortodontyczne oraz przedstawimy wstępny plan leczenia.

Metodę leczenia wad zgryzu dobieramy do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta, na podstawie analizy zdjęć cefalometrycznych i pantomograficznych. W oparciu o te informacje lekarz przygotowuje plan leczenia.

Korzyści płynące z leczenia ortodontycznego wpływają między innymi na poprawę zdrowia jamy ustnej oraz ogólnie naszego wyglądu. Wymogiem do rozpoczęcia takiego leczenia są zdrowe lub wyleczone zęby.

Dowiedz się więcej o aparatach INVISALING®

Nasi eksperci

Łukasz Głuszek, dobry ortodonta warszawa, ortodoncja

Lek. stom. Łukasz Głuszek
Ekspert w zakresie: ortodoncja, invisalign

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, uczestnik licznych kursów z zakresu ortodoncji w kraju i na świecie, autor publikacji w czasopismach specjalistycznych (m. in. Ortodoncja w Praktyce). Absolwent prestiżowego międzynarodowego programu specjalizacyjnego z ortodoncji z tytułem Master of Science in Orthodontics Uniwersytetu w Krems, w Austrii. W Luxdentic zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym Pacjentów dorosłych i dzieci, wykorzystując w swojej pracy najnowsze techniki leczenia. Pan Doktor z największą starannością i oddaniem dba o uśmiechy naszych Pacjentów, czyniąc wymagające leczenie ortodontyczne satysfakcjonującym i przyjemnym dla obu stron.

Lek. stom. Paulina Witkowska
Ekspert w zakresie: ortodoncja, stomatologia zachowawcza

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie studiów, jako uczestniczka licznych konferencji organizowanych przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii, zdobywała wiedzę pod okiem wielu znakomitych lekarzy z całego świata. To dzięki nim doświadczyła,  jak istotne jest ciągłe dokształcanie się, tak aby każdy, nawet najbardziej nietypowy przypadek, rozwiązać jak najlepiej. Na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej stomatologii, w szczególności z zakresu stomatologii zachowawczej oraz odbudowy estetycznej zębów przednich. Pani dr Witkowska zajmuje się także leczeniem ortodontycznym u dzieci (do 12 r.ż.) oraz leczeniem nakładkowym.