Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Krzywe lub nieprawidłowo ułożone zęby to nie tylko poważny problem natury estetycznej. Zadaniem ortodoncji jest przywrócenie właściwego ustawienia zębów w łuku zębowym, a także przywrócenie prawidłowego zgryzu szczęki z żuchwą. W naszych klinikach wyleczymy każdą wadę zgryzu.

Podstawową formą leczenia wad zgryzu jest aparat ortodontyczny. Warto pamiętać, że zęby o nieprawidłowym ustawieniu są często przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem: są bardziej podatne na rozwój próchnicy, trudniejsze do oczyszczania, a zatem mogą przyczyniać się do powstawania chorób dziąseł i przyzębia (paradontozy). Mogą być też przyczyną powstawania dysfunkcji mięśnia żwaczy i stawów skroniowo-żuchwowych.

aparat ortodontyczny warszawa, ortodoncja warszawa

W leczeniu ortodontycznym nie ma ograniczeń wiekowych. W zależności od wieku pacjenta dobieramy aparaty ruchome (wyjmowane) lub stałe. Aparaty ruchome doskonale sprawdzają się w leczeniu ortodontycznym dzieci z uzębieniem mlecznym lub mieszanym. Aparaty stałe stosujemy wtedy, kiedy układ kostny jest już całkowicie rozwinięty.

Podczas wizyty konsultacyjnej odpowiadamy na nurtujące Cię pytania odnośnie leczenia ortodontycznego, zaproponujemy możliwe metody leczenia i aparaty ortodontyczne oraz przedstawimy wstępny plan leczenia.

Metodę leczenia wad zgryzu dobieramy do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta, na podstawie analizy zdjęć cefalometrycznych i pantomograficznych. W oparciu o te informacje lekarz przygotowuje plan leczenia.

Korzyści płynące z leczenia ortodontycznego wpływają między innymi na poprawę zdrowia jamy ustnej oraz ogólnie naszego wyglądu. Wymogiem do rozpoczęcia takiego leczenia są zdrowe lub wyleczone zęby.

Dowiedz się więcej o aparatach INVISALING®

Nasz ekspert

Łukasz Głuszek, dobry ortodonta warszawa, ortodoncja

Lek. stom. Łukasz Głuszek
Ekspert w zakresie: ortodoncja, invisalign

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, uczestnik licznych kursów z zakresu ortodoncji w kraju i na świecie, autor publikacji w czasopismach specjalistycznych (m. in. Ortodoncja w Praktyce). Absolwent prestiżowego międzynarodowego programu specjalizacyjnego z ortodoncji z tytułem Master of Science in Orthodontics Uniwersytetu w Krems, w Austrii. W Luxdentic zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym Pacjentów dorosłych i dzieci, wykorzystując w swojej pracy najnowsze techniki leczenia. Pan Doktor z największą starannością i oddaniem dba o uśmiechy naszych Pacjentów, czyniąc wymagające leczenie ortodontyczne satysfakcjonującym i przyjemnym dla obu stron.