Profilaktyka

Aby mieć piękny uśmiech, niezbędna jest regularna higiena jamy ustnej. Codzienne szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznej i płukanie zębów mogą jednak nie wystarczyć. Dlatego w utrzymaniu zdrowia i higieny jamy ustnej tak ważne są regularne przeglądy stanu zębów, a także zabiegi zabezpieczające zęby przed próchnicą.

Wśród zabiegów profilaktyki jamy ustnej stosowanych przez naszych lekarzy, do najważniejszych zaliczamy: skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie – czyszczenie zębów z osadu nazębnego, fluoryzacja oraz lakowanie.

czyszczenie zebow, skaling piaskowanie warszawa

Piaskowanie

Zabieg piaskowania usuwa osad nazębny i przebarwienia spowodowane przez m.in.: palenie tytoniu, kawę, herbatę, napoje. W zależności od stanu uzębienia należy go wykonywać co kilka miesięcy.

Piaskowanie wykonuje się przy pomocy specjalnego aparatu, w którym mieszany jest dwuwęglan sodu, woda i powietrze. Taka mieszanka, wydostając się pod dużym ciśnieniem ze specjalnej  końcówki, pozwala na skuteczne usuwanie osadów z powierzchni szkliwa.

Piaskowanie stosuje się także jako zabieg przygotowujący do wybielania zębów i  skalingu.

Skaling

Usuwanie kamienia nazębnego – skaling – to zabieg konieczny ze względów higienicznych i estetycznych. Skaling powinien być wykonywany 1-2 razy w roku, a w przypadku zmian zapalnych dziąseł, nawet 3-6 razy w roku.

Usuwanie kamienia nazębnego w jego wczesnej postaci chroni zęby przed dalszym odsłanianiem szyjek zębowych, dlatego skaling jest zalecany dla osób ze skłonnością do paradontozy.

Lakierowanie

Po profesjonalnym czyszczeniu zębów wskazane jest lakierowanie zębów fluorem. Lakierowanie fluorem (fluoryzacja) wzmacnia zęby i powoduje większą odporność na próchnicę. Profesjonalna fluoryzacja powinna być wykonywana przynajmniej dwa razy do roku.

Pacjenci odwiedzający kliniki Luxdentic mogą skorzystać z każdej z tych usług zarówno w formie pojedynczego zabiegu jak i kompleksowego pakietu wszystkich wymienionych wyżej usług.