Licówki porcelanowe i kompozytowe Warszawa - Praga Płd. i Ursynów

Licówki zębowe

Licówki porcelanowe, zwane też pełnoceramicznymi, to obecnie najbardziej zaawansowana forma estetycznej odbudowy zębów. Licówki pozwalają na uzyskanie pięknych i równych zębów, a ich kształt dobieramy do indywidualnych oczekiwań Pacjenta. Pamiętajmy, że licówki zakładamy wyłącznie na zdrowe zęby!

Co to są licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to cienkie płatki wykonane z porcelany, które stosujemy do pokrycia nieestetycznych powierzchni zębów. Licówki umożliwiają pokrycie nieesetycznych wypełnień, zmianę kształtu zęba (np. wydłużenie zbyt krótkich zębów) czy usunięcie przebarwień szkliwa (np. po antybiotykoterapii). Przy ich pomocy możemy też zamknąć diastemę (szczelinę między jedynkami).

 

Co to są licówki kompozytowe?

Licówka kompozytowa to specjalna nakładka stomatologiczna, wykonana z kompozytu, mocowana na przednią ścianę zęba. Ma ona za zadanie poprawić wygląd estetyczny uzębienia. Nie jest tak trwała jak licówka porcelanowa. Licówkę kompozytową należy regularnie, co około 12 miesięcy, „odświeżać”, ponieważ ze względu na charakter materiału, jakim jest kompozyt, taka licówka będzie się naturalnie ścierać oraz przebarwiać.

Licówki zębowe

Licówki porcelanowe wykonujemy w technologii CEREC na 1 wizycie!

Czym licówki różnią się od koron?

Czym różnią się od koron?

Przede wszystkim wykonanie koron protetycznych jest o wiele bardziej inwazyjne, ponieważ wymaga spiłowania sporej ilości szkliwa. W przypadku licówek porcelanowych zęby wymagają jedynie delikatnego oszlifowania, a czasem wręcz lekkiego zmatowienia. Po drugie – korony nakłada się na bardzo zniszczone (np. przeleczone kanałowo) zęby, na których wykonanie licówki jest niemożliwe.

Dla kogo są licówki?

Dla kogo są licówki?

Licówki są dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które nie są do końca zadowolone z koloru swoich zębów. Gdy żółtej barwy szkliwa nie można rozjaśnić np. zabiegiem wybielania, wtedy można założyć licówki, które zasłonią brzydki kolor zębów, tym samym poprawiając ich estetykę.

Ponadto licówki mogą okazać się przydatne u tych osób, którym nie podoba się kształt ich zębów. Możemy wtedy przykryć naturalne bruzdy na szkliwie lub niewielkie uszkodzenia zębów (np. pęknięcia lub ukruszenia zęba), a nawet wydłużyć zbyt krótkie zęby. Przy zębach bardzo zniszczonych zaleca się stosowanie koron porcelanowych.

WSKAZANIA


  • przebarwienia zębów trudne do wybielenia np.: po kuracji antybiotykowej, po leczeniu kanałowym,
  • niedorozwój szkliwa i zębiny,
  • niekosmetyczne wypełnienia zębów przednich,
  • ubytki brzegów zębów, ukruszenia kątów brzegów siecznych,
  • diastemy (szpary) między zębami,
  • wydłużenie startych patologicznie zębów,
  • zdecydowana zmiana koloru zębów.

PRZEBIEG ZABIEGU


Na pierwszej wizycie w gabinecie, po częściowym oszlifowaniu zęba, pobierany jest cyfrowy wycisk zęba/zębów. W trakcie drugiej wizyty lekarz przykleja licówki za pomocą trwałego cementu dentystycznego. Dzięki naszej pracowni protetycznej, obie te wizyty możemy zaplanować tego samego dnia, tak aby Pacjent mógł cieszyć się efektem leczenia w postaci gotowych licówek porcelanowych.

Warunkiem takiego 1-wizytowego leczenia protetycznego jest brak ubytków próchnicowych oraz wykonanie wcześniej zabiegu higienizacji gabinetowej, tzn. brak osadów i kamienia nazębnego, tym bardziej, że na etapie skanowania zębów, lekarz będzie dobierał kolor Waszych licówek.

Pacjent ze schorzeniami ortodontycznymi musi w pierwszej kolejności zadbać o właściwy zgryz, aby jego nowe licówki nie połamały się w trakcie użytkowania. Cenę licówki sprawdzisz w naszym cenniku.

EFEKTY


Dzięki licówkom eliminujemy estetyczne niedoskonałości zębów (kolor, kształt, długość, uzupełnienie brakujących fragmentów). Zęby zachowują naturalnie wyglądający połysk i kolor, i są nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

Efekty prac naszych specjalistów możecie oglądać na naszym profilu na FB https://www.facebook.com/LuxdenticStomatologia/ i na Instagramie https://www.instagram.com/luxdentic_stomatologia/