Stomatologia dziecięca

W klinikach Luxdentic na Pradze Południe i na Ursynowie zapewniamy pełen zakres zabiegów stomatologii dziecięcej w warunkach przyjaznych dla małych Pacjentów.

Stomatologia dziecięca w Luxdentic to troska i pielęgnacja stanu zdrowia jamy ustnej Twojego dziecka. To także edukacja przez zabawę, aby prawidłowo dbać o zdrowie małych ząbków!

A to wszystko dlatego, że stan zdrowia dziecka i jego zębów mlecznych nie jest bez wpływu na prawidłowy rozwój zębów stałych. O czym często zapominamy. Zęby mleczne, tak jak zęby stałe, mogą zostać zaatakowane przez próchnicę, która nie leczona, prowadzi do przykrych i bolesnych stanów zapalnych miazgi.

Próchnicę zębów mlecznych leczymy podobnie jak w przypadku zębów stałych – poprzez usunięcie chorych tkanek i wypełnienie ubytków.

W diagnozowaniu pomocne są zdjęcia rentgenowskie, które wykonujemy przy użyciu specjalistycznej aparatury przystosowanej do badania dzieci. U dzieci, które boją się leczenia stomatologicznego stosujemy sedację wziewną, czyli leczenie z użyciem gazu rozweselającego [więcej o sedacji dowiesz się >> tutaj]

U dentysty jest fajnie!

Czy uwierzlibyście, że przedszkolak sam z chęcią pójdzie do dentysty? Okazuje, że tak, pod warunkiem prawidłowo zorganizowanej i przeprowadzonej pierwszej wizyty adaptacyjnej.

Dzieci z reguły są bardzo ciekawe świata, nowych miejsc i sytuacji. Zadają mnóstwo pytań i z racji wieku nie są uprzedzone do nieznanego. Gabinet stomatologiczny to dla nich taki właśnie nowy świat, nowe środowisko.

Wizyta adaptacyjna ma na celu oswojenie dziecka z dentystą, fotelem i narzędziami stomatologicznymi. Z punktu widzenia psychologii dziecka, takie działanie pozwala oswoić nową sytuację w życiu malucha jaką jest leczenie stomatologiczne.

Wizyty adaptacyjne dzieci w Centrum Stomatologii Luxdentic to czysta zabawa. Dzieci oglądają bajki edukacyjne pokazujące jak dbać o zęby, kolorują zęby ucząc się jak wygląda próchnica, co odważniejsi mogą szeroko uśmiechać się do kamery wewnątrzustnej i pokazać swoje zęby. Każdy uczestnik takiej wizyt dostaje także specjalny dyplom dzielnego pacjenta.

Podczas wizyty dziecka w Luxdentic nasi specjaliści skontrolują stan rozwoju jego uzębienia, wyleczą chore zęby, nauczą, jak prawidłowo dbać o higienę ząbków i poinformują rodziców, na jakie zmiany zwracać szczególną uwagę.

Podstawowe zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej:

  • wizyta adaptacyjna,
  • wypełnienie w zębie mlecznym,
  • indywidualna nauka hignieny jamy ustnej,
  • profilaktyka.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z konsultacji podczas wizyty adaptacyjnej. Rodzice z dziećmi mogą umawiać się przez formularz kontaktowy na stronie https://www.luxdentic.pl/kontakt/ lub po numerem telefonu: +48 530 330 530.

Akademia Aquafresh w Luxdentic

Od 2012 roku Luxdentic Stomatologia jest nieprzerwanie uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”. Tak też było w tym roku!logo Akademia

Program jest odpowiedzią na znaczący problem społeczny, jakim jest próchnica zębów wśród dzieci. Statystyczny sześciolatek posiada średnio 5 zębów zaatakowanych próchnicą, z czego wyleczony zostaje tylko jeden z nich!

W ramach programu Akademia Aquafresh, nasi lekarze w Luxdentic Stomatologia koncentrują się na profilaktyce stomatologicznej dzieci  w wieku przedszkolnym i szkolnym. Naszym celem jest budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyku dbania  o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie tak poważnego problemu, jakim jest próchnica  u dzieci w Polsce.

stomatolog dziecięcy, stomatolog dziecięcy ursynow, stomatolog dzieciecy warszawa