Pierwsza wizyta - Stomatologia Warszawa - Luxdentic Praga Płd i Ursynów

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym Pacjent zawsze zaczyna od szczegółowego badania. Stomatolog ocenia stan zdrowia jamy ustnej – zębów oraz dziąseł. Na podstawie zdjęcia RTG (pantomogram) oraz wypełnionego przez Pacjenta wywiadu lekarskiego, przygotowuje kompleksowy plan leczenia.

Aby przystąpić do przeglądu, lekarz wykonuje zdjęcie panoramiczne jamy ustnej Pacjenta. Takie zdjęcie wszystkich zębów oraz kości, czyli pantomogram, pozwala nam na wykrycie problemu, który jest niewidoczny przy zwykłym badaniu wewnątrzustnym. Takie postępowania gwarantuje Pacjentowi bezpieczeństwo w trakcie leczenia w naszej klinice.

Zdjęcie RTG wykonujemy na miejscu w klinice, podczas przeglądu stomatologicznego. Dzięki temu zyskujemy wiedzę na temat wcześniej wykonanych zabiegach, starych wypełnieniach [plombach] i ich szczelności, stanie uzupełnień protetycznych [koron, mostów], stanie kości, korzeni/kanałów zębowych, stawów.

pierwsza wizyta,przegląd stomatologiczny

Ważną częścią przeglądu stomatologicznego jest badanie jamy ustnej Pacjenta za pomocą kamery wewnątrzustnej. Dzięki temu urządzeniu, na monitorze zamontowanym nad głową Pacjenta, możemy pokazać i szczegółowo wytłumaczyć, jak wygląda stan jego zębów i przyzębia oraz co konkretnie wymaga leczenia.

Co zyskujesz przychodząc do nas?

Co zyskujesz przychodząc do nas?

  1. kompleksowe, pełne badanie stomatologiczne zębów, jamy ustniej i przyzębia
  2. zdjęcie pantomograficzne, które możemy wykonać na miejscu w klinice, a które pozwoli nam w pełni ocenić stan kości, kanałów zębowych, szczelności istniejących wypełnień czy odbudowy protetyczne
  3. plan leczenia obejmujący wszystkich, niezbędnych w planowanym procesie leczenia specjalistów i zabiegi dentystyczne
  4. wyjątkową ofertę przygotowaną dla Pacjentów rozpoczynających leczenie w Luxdentic

Nasi eksperci

Nasi eksperci

Lek. stom. Patryk Wowk
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, estetyczna

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale lekarskim. Wielki pasjonat stomatologii estetycznej, niebywale cierpliwy i oddany swoim Pacjentom. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach. W Luxdentic zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą i estetyczną, w szczególności wysoko estetyczną odbudową zębów, czyli tzw. bondigiem oraz zbiegami z użyciem Enamelu oraz preparatu ICON. Niebywale dokładny, cierpliwy i zawsze uśmiechnięty, dba o miłą i bezstresową atmosferę podczas każdej wizyty. Stomatologia jest jego pasją zawodową. Przyjmuje Pacjentów także w języku angielskim.

Lek. stom. Justyna Felcyn
Ekspert w zakresie: endodoncja mikroskopowa, stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.  Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach, doskonaląc swoje umiejętności, w szczególności w zakresie endodoncji, endo-protetyki, pracy w mikroskopie oraz wypełniania kanałów na zimno i ciepło. Zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci, ma świetnie podejście małych Pacjentów, którzy bardzo lubią Panią Doktor. Interesuje się także  profilaktyką, stomatologią estetyczną, w szczególności odbudową za pomocą Enamelu oraz preparatu ICON. Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

Lek. stom. Paulina Witkowska
Ekspert w zakresie: stomatologia zachowawcza, ortodoncja

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie studiów, jako uczestniczka licznych konferencji organizowanych przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii, zdobywała wiedzę pod okiem wielu znakomitych lekarzy z całego świata. To dzięki nim doświadczyła,  jak istotne jest ciągłe dokształcanie się, tak aby każdy, nawet najbardziej nietypowy przypadek, rozwiązać jak najlepiej. Na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej stomatologii, w szczególności z zakresu stomatologii zachowawczej i odbudowy estetycznej zębów przednich. Pani dr Witkowska zajmuje się także leczeniem ortodontycznym u dzieci (do 12 r.ż.) oraz leczeniem nakładkowym.