Wybielanie zębów BEYOND

Wybielanie zębów lampą BEYOND to zabieg, który usuwa przebarwienia na szkliwie oraz szary odcień na zębach.

Wybielanie lampą Beyond jest wykonywane przez lekarza w gabinecie – bezpiecznie, podczas jednej wizyty i z ochroną szkliwa.

Jeśli rozważasz wybielanie zębów, lepiej nie rób tego domowymi sposobami – możesz uszkodzić szkliwo i podrażnić dziąsła oraz śluzówkę. Lepiej wybrać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond, który wykona lekarz dentysta. Taki zabieg trwa tylko 1,5 h, a efekt cieszy oczy nawet przez 2 lata! [zobacz promocję na wybielanie zębów Beyond]

wybielanie zębów lampą, wybielanie lampa Beyond, wybielanie lampą warszawa

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, kawę lub herbatę czy palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie usuwa tylko część przebarwień na powierzchni szkliwa, lecz te, które wniknęły głęboko w strukturę zęba, są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem

Na czym polega wybielanie zębów Beyond?

Wybielanie zębów Beyond polega na trzykrotnym nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który jest aktywowany pod wpływem światła z lampy BEYOND. Światło emitowane przez akcelerator Beyond przyspiesza proces wybielania zębów, czego efektem są białe, lśniące zęby, a Pacjent czuje się atrakcyjny i pewny siebie!

Pamiętaj! Zęby przed wybielaniem muszą być oczyszczone z osadów i kamienia nazębnego oraz pozbawione ubytków próchnicowych. Dlatego przed umówieniem zabiegu wybielania zębów zapraszamy naszych Pacjentów na krótką, bezpłatną wizytę kontrolną.

Ile czasu trwa zabieg?

Cały zabieg wybielania odbywa się na jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym i trwa ok. 45-60 minut. Jego długość może się różnić, w zależności od przypadku, dlatego procedurę wybielania zębów poprzedza konsultacja lekarska. Taka krótka konsultacja służy ocenie stanu zębów i dziąseł – dentysta ocenia czy należy wcześniej wykonać skaling (usuwanie kamienia nazębnego) lub czy jest próchnica, którą należy zaleczyć przed wybielaniem. Zabieg wybielania zębów metodą BEYOND jest całkowicie bezpieczny i każdorazowo wykonuje go w naszych klinikach lekarz stomatolog.

Jakie są zalety wybielania zębów lampą BEYOND

  • lampa Beyond wybiela zęby o kilka odcieni według skali VITA
  • zabieg daje nawet o 30% lepsze rezultaty niż wybielanie nakładkowe/nocne
  • wybielanie lampą Beyond to bezpieczna metoda (nie podrażnia nerwów i nie uszkadza szkliwa)
  • efekt wybielania pozostaje widoczny przez ok. 2 lata.

Po zabiegu wybielania zębów

Ze względu na strukturalną budowę zęba, po zabiegu niektóre osoby mogą zobaczyć, że kolor ich zębów nie jest równy, a w niektórych miejscach widoczne są białe plamy. Jest to efekt odwodnienia i minie w przeciągu kilku godzin od zabiegu. W tym okresie trzeba pić jak najwięcej wody mineralnej.

Niektóre osoby mogą odczuwać wrażliwość po zabiegu wybielania. Jest to całkiem normalne zjawisko, które ustępuje w przeciągu 24 godzin od zabiegu. U większości osób ustępuje jednak w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

Czasami, w wyniku nieszczelności na granicy dziąsła i brzegu korony zęba, dziąsło po zabiegu może stać się wyraźnie białe. Jest to spowodowane utlenieniem tkanki miękkiej. Taki efekt jest przejściowy i może utrzymać się do 30 minut.

Badania naukowe udowodniły, że niebieskie światło powoduje zmniejszenie ilości bakterii znajdujących się w ustach pacjenta. Światło z naszej lampy działa lepiej niż płyn dezynfekujący do płukania ust.

Częste pytania:

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Niektóre osoby postępują bardzo nierozsądnie, próbując wybielić swoje zęby w sposób bardzo tani, ale zarazem niebezpieczny dla szkliwa (np. sodą oczyszczoną, solą, węglem czy cytryną). Wybielanie BEYOND odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod pełną kontrolą lekarza. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz stomatolog ocenia stan jamy ustnej Pacjenta – taka konsultacja jest bezpłatna.

Efekt wybielania zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła Twoich przebarwień. Zabieg akceleratorem Beyond Polus jest stworzony do tego, aby osiągnąć najlepszy z możliwych rezultatów. Podczas konsultacji przez zabiegiem lekarz stomatolog ustala oczekiwania Pacjenta co do oczekiwanego efektu wybielania, dzięki czemu dobiera odpowiedni dla Pacjenta program wybielania, dostosowany do jego potrzeb.

Najważniejszą rzeczą jest, aby po zabiegu wybielania BEYOND zachować przez 14 dni “białą dietę”, polegającą na spożywaniu nie barwiącego jedzenia i picia. Zasada jest prosta: wszystko to, co może pobrudzić białą koszulę, eliminujemy przez 2 tygodnie z naszej diety. W tym czasie należy się również wystrzegać palenia papierosów.

Z reguły zabieg jest zupełnie bezbolesny. Jedynie w sporadycznych przypadkach może pojawić się delikatna nadwrażliwość w trakcie, lub po zabiegu. Dolegliwość ta mija po max. 24 godzinach, jednak zazwyczaj trwa do 3-4 godzin po zabiegu.

Właściwie większość Pacjentów może poddać się zabiegowi wybielania metodą BEYOND. Do tych, którzy nie powinni poddawać się zabiegowi wybielania należą osoby ze znacznym uszkodzeniem szkliwa (to oceni lekarz stomatolog podczas konsultacji przed zabiegiem), kobiety w ciąży i karmiące, a także dzieci poniżej 16 roku życia.

Osoby chore na cukrzycę mają wyższe ryzyko wystąpienia chorób dziąseł, ze względu na niski poziom kontroli glukozy we krwi. Zaleca się, aby każdy Pacjent, który cierpi na cukrzycę, został poddany dokładnemu badaniu stanu zdrowia jamy ustnej przed jakimkolwiek zabiegiem, aby można było określić stan zdrowia dziąseł.

Niestety, ani wybielanie BEYOND, ani żadna inna dostępna na rynku metoda wybielania zębów nie zmieni barwy zębów sztucznych czy też wypełnień (plomb). Najlepiej w takiej sytuacji po wybieleniu BEYOND wymienić wypełnienia i sztuczne zęby na nowe, o jaśniejszym kolorze, dopasowanym do koloru szkliwa po wybieleniu.

Jak do tej pory nie przeprowadzano żadnych badań dotyczących wybielania zębów na kobietach w ciąży i karmiących.  Kobiety w ciąży oraz karmiące zaliczamy do grona osób, które nie powinny wykonywać zabiegu wybielania zębów. Prosimy wstrzymać się z wybielaniem zębów do czasu, aż przestanie Pani karmić swoje dziecko.