Wybielanie zębów lampą Beyond - Najlepsza cena Warszawa

Wybielanie zębów BEYOND

Wybielanie zębów lampą BEYOND to zabieg, który usuwa przebarwienia na szkliwie oraz szary odcień na zębach.

Wybielanie lampą Beyond jest wykonywane przez lekarza w gabinecie – bezpiecznie, podczas jednej wizyty i z ochroną szkliwa.

Jeśli rozważasz wybielanie zębów, lepiej nie rób tego domowymi sposobami – możesz uszkodzić szkliwo i podrażnić dziąsła oraz śluzówkę. Lepiej wybrać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond, który wykona dyplomowana higienistka stomatologiczna. Taki zabieg trwa tylko 1,5 h, a efekt cieszy oczy nawet przez 2 lata! [sprawdź najlepszą cenę na wybielanie zębów Beyond]

wybielanie zębów, wybielanie lampą, wybielanie laserem, wybielanie Beyond

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, kawę lub herbatę czy palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie usuwa tylko część przebarwień na powierzchni szkliwa, lecz te, które wniknęły głęboko w strukturę zęba, są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem

Na czym polega wybielanie zębów Beyond?

Wybielanie zębów Beyond polega na trzykrotnym nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który jest aktywowany pod wpływem światła z lampy BEYOND. Światło emitowane przez akcelerator Beyond przyspiesza proces wybielania zębów, czego efektem są białe, lśniące zęby, a Pacjent czuje się atrakcyjny i pewny siebie!

Pamiętaj! Zęby przed wybielaniem muszą być oczyszczone z osadów i kamienia nazębnego oraz pozbawione ubytków próchnicowych. Dlatego przed umówieniem zabiegu wybielania zębów zapraszamy naszych Pacjentów na krótką, bezpłatną wizytę kontrolną.

Ile czasu trwa zabieg?

Cały zabieg wybielania odbywa się na jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym i trwa ok. 45-60 minut. Jego długość może się różnić, w zależności od przypadku, dlatego procedurę wybielania zębów poprzedza krótka konsultacja. Taka konsultacja służy ocenie stanu zębów i dziąseł – dentysta lub higienistka ocenia czy należy wcześniej wykonać skaling (usuwanie kamienia nazębnego) lub czy jest próchnica, którą należy zaleczyć przed wybielaniem. Zabieg wybielania zębów metodą BEYOND jest całkowicie bezpieczny i każdorazowo stosujemy spacjalane zabezpieczenie przed podrażnieniem dziąseł.

Jakie są zalety wybielania zębów lampą BEYOND

  • lampa Beyond wybiela zęby o kilka odcieni według skali VITA
  • zabieg daje nawet o 30% lepsze rezultaty niż wybielanie nakładkowe/nocne
  • wybielanie lampą Beyond to bezpieczna metoda (nie podrażnia nerwów i nie uszkadza szkliwa)
  • efekt wybielania pozostaje widoczny przez ok. 2 lata.

Po zabiegu wybielania zębów

Ze względu na strukturalną budowę zęba, po zabiegu niektóre osoby mogą zobaczyć, że kolor ich zębów nie jest równy, a w niektórych miejscach widoczne są białe plamy. Jest to efekt odwodnienia i minie w przeciągu kilku godzin od zabiegu. W tym okresie trzeba pić jak najwięcej wody mineralnej.

Niektóre osoby mogą odczuwać wrażliwość po zabiegu wybielania. Jest to całkiem normalne zjawisko, które ustępuje w przeciągu 24 godzin od zabiegu. U większości osób ustępuje jednak w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

Czasami, w wyniku nieszczelności na granicy dziąsła i brzegu korony zęba, dziąsło po zabiegu może stać się wyraźnie białe. Jest to spowodowane utlenieniem tkanki miękkiej. Taki efekt jest przejściowy i może utrzymać się do 30 minut.

Badania naukowe udowodniły, że niebieskie światło powoduje zmniejszenie ilości bakterii znajdujących się w ustach pacjenta. Światło z naszej lampy działa lepiej niż płyn dezynfekujący do płukania ust.

Częste pytania

Czy wybielanie zębów metodą BEYOND jest lepsze od wybielania w domu?

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Niektóre osoby postępują bardzo nierozsądnie, próbując wybielić swoje zęby w sposób bardzo tani, ale zarazem niebezpieczny dla szkliwa (np. sodą oczyszczoną, solą, węglem czy cytryną). Wybielanie lampą i oryginalnym żelem BEYOND odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod pełną kontrolą lekarza. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog ocenia stan jamy ustnej Pacjenta – taka konsultacja jest bezpłatna.

Jaki będzie efekt wybielania zębów lampą BEYOND?

Efekt wybielania zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła Twoich przebarwień. Zabieg akceleratorem Beyond został stworzony, aby osiągnąć najlepszy z możliwych rezultatów. Podczas konsultacji przez zabiegiem lekarz stomatolog ustala oczekiwania Pacjenta co do oczekiwanego efektu wybielania, dzięki czemu dobiera odpowiedni dla Pacjenta program wybielania, dostosowany do jego potrzeb.

Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Z reguły zabieg jest zupełnie bezbolesny. Jedynie w sporadycznych przypadkach może pojawić się delikatna nadwrażliwość w trakcie, lub po zabiegu. Dolegliwość ta mija po max. 24 godzinach, czasami ustępuje po 3-4 godzin od zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Właściwie większość Pacjentów może poddać się zabiegowi wybielania lampą BEYOND. Do tych, którzy nie powinni wykonywać wybielania należą osoby ze znacznym uszkodzeniem szkliwa (oceni to lekarz podczas konsultacji przed zabiegiem), kobiety w ciąży i karmiące, a także dzieci poniżej 16 roku życia.

Osoby chore na cukrzycę mają wyższe ryzyko wystąpienia chorób dziąseł, ze względu na niski poziom kontroli glukozy we krwi. Zaleca się, aby każdy Pacjent, który cierpi na cukrzycę, został poddany dokładnemu badaniu stanu zdrowia jamy ustnej przed jakimkolwiek zabiegiem, aby można było określić stan zdrowia dziąseł.

Mam plomby w jedynkach oraz koronę na trójce, czy lampa BEYOND to wybieli?

Ani wybielanie BEYOND, ani żadna inna dostępna na rynku metoda wybielania zębów, nie zmieni barwy zębów sztucznych czy też wypełnień (plomb). W takiej sytuacji, po zabiegu wybieleniu BEYOND, wymienić wypełnienia i sztuczne zęby na nowe, o jaśniejszym kolorze, dopasowanym do koloru szkliwa po wybieleniu.

Jestem w 9 tygodniu ciąży, czy mogę wybielić sobie zęby lampą BEYOND?

Jak do tej pory nie przeprowadzano żadnych badań dotyczących wybielania zębów u kobietach w ciąży i karmiących.  Kobiety w ciąży oraz karmiące zaliczamy do grona osób, które nie powinny wykonywać zabiegu wybielania zębów. Prosimy zatem wstrzymać się z wybielaniem zębów do czasu, aż przestanie Pani karmić swoje dziecko.

Co zrobić, aby zachować biały uśmiech jak najdłużej?

Najważniejsze, aby po zabiegu wybielania zębów lampą BEYOND zachować przez 14 dni „białą dietę”, która polega na spożywaniu nie barwiącego jedzenia i picia. Zasada jest prosta: wszystko to, co może pobrudzić białą koszulę, eliminujemy z naszej diety na 2 tygodnie. W tym czasie należy się również wystrzegać palenia papierosów.