Wybielanie BEYOND

Wybielanie BEYOND to metoda, która usuwa przebarwienia na szkliwie oraz szary odcień na zębach i po zaledwie 1 godzinie możesz cieszyć się pięknym i białym uśmiechem na długi czas!

wybielanie beyond, stomatologia warszawa
wybielanie zębów lampą Beyond

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, kawę lub herbatę czy palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień powierzchownych na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

Jeśli myślisz o wybielaniu zębów, lepiej nie rób tego domowymi sposobami – możesz uszkodzić szkliwo i podrażnić dziąsła oraz śluzówkę. Lepiej wybrać się na profesjonalny zabieg lampą Beyond, który trwa tylko 1h, a efekt cieszy oczy nawet przez 2 lata:)

NA CZYM POLEGA ZABIEG: Wybielanie Beyond polega na trzykrotnym nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który jest aktywowany pod wpływem światła z lampy BEYOND Polus. Światło emitowane przez akcelerator Beyond przyspiesza proces wybielania zębów. Efektem zabiegu są białe, lśniące zęby, a Pacjent czuje się atrakcyjny i pewny siebie!

CZAS TRAWANIA ZABIEGU: Cały zabieg wybielania odbywa się na jednej wizytcie w gabinecie stomatologicznym i trwa ok. 45-60 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku. Zabieg wybielania metodą BEYOND jest całkowicie bezpieczny i każdorazowo wykonuje go lekarz stomatolog. Efekt pozostaje widoczny przez ok. 2 lata.

ZALETY WYBIELANIA BEYOND:

  • lampa Beyond wybiela zęby o kilka odcieni według skali VITA
  • zabieg daje nawet o 30% lepsze rezultaty niż wybielanie nakładkowe/nocne
  • wybielanie lampą Beyond to bezpieczna metoda (nie podrażnia nerwów i nie uszkadza szkliwa).

WRAŻLIWOŚĆ: Niektóre osoby mogą odczuwać wrażliwość po zabiegu wybielania. Jest to całkiem normalne zjawisko, które ustępuje w przeciągu 24 godzin od zabiegu. U większości osób ustępuje jednak w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

KOLOR KOŃCOWY: Ze względu na strukturalną budowę zęba, po zabiegu niektóre osoby mogą zobaczyć, że kolor ich zębów nie jest równy, a w niektórych miejscach widoczne są białe plamy. Jest to efekt odwodnienia i minie w przeciągu kilku godzin od zabiegu. W tym okresie trzeba pić jak najwięcej wody mineralnej.

PODRAŻNIENIE DZIĄSEŁ: Czasami, w wyniku nieszczelności na granicy dziąsła i brzegu korony zęba, dziąsło po zabiegu może stać się wyraźnie białe. Jest to spowodowane utlenieniem tkanki miękkiej. Taki efekt jest przejściowy i może utrzymać się do 30 minut.

DZIAŁANIE DODATKOWE: Badania naukowe udowodniły, że niebieskie światło powoduje zmniejszenie ilości bakterii znajdujących się w ustach pacjenta. Światło z naszej lampy działa lepiej niż płyn dezynfekujący do płukania ust.

Częste pytania:

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Niektóre osoby postępują bardzo nierozsądnie, próbując wybielić swoje zęby w sposób bardzo tani, ale zarazem niebezpieczny dla szkliwa (np. sodą oczyszczoną, solą, węglem czy cytryną). Wybielanie BEYOND odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod pełną kontrolą lekarza. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz stomatolog ocenia stan jamy ustnej Pacjenta – taka konsultacja jest bezpłatna.

Efekt wybielania zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła Twoich przebarwień. Zabieg akceleratorem Beyond Polus jest stworzony do tego, aby osiągnąć najlepszy z możliwych rezultatów. Podczas konsultacji przez zabiegiem lekarz stomatolog ustala oczekiwania Pacjenta co do oczekiwanego efektu wybielania, dzięki czemu dobiera odpowiedni dla Pacjenta program wybielania, dostosowany do jego potrzeb.

Najważniejszą rzeczą jest, aby po zabiegu wybielania BEYOND zachować przez 14 dni „białą dietę”, polegającą na spożywaniu nie barwiącego jedzenia i picia. Zasada jest prosta: wszystko to, co może pobrudzić białą koszulę, eliminujemy przez 2 tygodnie z naszej diety. W tym czasie należy się również wystrzegać palenia papierosów.

Z reguły zabieg jest zupełnie bezbolesny. Jedynie w sporadycznych przypadkach może pojawić się delikatna nadwrażliwość w trakcie, lub po zabiegu. Dolegliwość ta mija po max. 24 godzinach, jednak zazwyczaj trwa do 3-4 godzin po zabiegu.

Właściwie większość Pacjentów może poddać się zabiegowi wybielania metodą BEYOND. Do tych, którzy nie powinni poddawać się zabiegowi wybielania należą osoby ze znacznym uszkodzeniem szkliwa (to oceni lekarz stomatolog podczas konsultacji przed zabiegiem), kobiety w ciąży i karmiące, a także dzieci poniżej 16 roku życia.

Osoby chore na cukrzycę mają wyższe ryzyko wystąpienia chorób dziąseł, ze względu na niski poziom kontroli glukozy we krwi. Zaleca się, aby każdy Pacjent, który cierpi na cukrzycę, został poddany dokładnemu badaniu stanu zdrowia jamy ustnej przed jakimkolwiek zabiegiem, aby można było określić stan zdrowia dziąseł.

Niestety, ani wybielanie BEYOND, ani żadna inna dostępna na rynku metoda wybielania zębów nie zmieni barwy zębów sztucznych czy też wypełnień (plomb). Najlepiej w takiej sytuacji po wybieleniu BEYOND wymienić wypełnienia i sztuczne zęby na nowe, o jaśniejszym kolorze, dopasowanym do koloru szkliwa po wybieleniu.

Jak do tej pory nie przeprowadzano żadnych badań dotyczących wybielania zębów na kobietach w ciąży i karmiących.  Kobiety w ciąży oraz karmiące zaliczamy do grona osób, które nie powinny wykonywać zabiegu wybielania zębów. Prosimy wstrzymać się z wybielaniem zębów do czasu, aż przestanie Pani karmić swoje dziecko.

Fot. Beyond, www.wybielanie.pl

56

53